Oficjalnie! Lewandowski Piłkarzem Sezonu w Bayernie!

Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem Bayern Monachium przeprowadził na swojej oficjalnej stronie głosowanie na Najlepszego Zawodnika Sezonu w zespole rekordowego Mistrza Niemiec.

Podobnie jak miało to miejsce w głosowaniu na Najlepszego Piłkarza Miesiąca, głosować mogli kibice Bayernu z całego świata. Jeśli mowa o wyborze Zawodnika Sezonu, to fani nie mieli wątpliwości – z ogromną przewagą zwyciężył Robert Lewandowski.

Polak ma za sobą genialny wręcz sezon, zaś potwierdzić to mogą jego statystyki. W 47 spotkaniach (licząc wszystkie rozgrywki), napastnik „Gwiazdy Południa” zdobył 55 bramek oraz dorzucił do tego 10 asyst! Poza trypletem z kolegami, 32-latek sięgnął także po potrójną koronę króla strzelców (Bundesliga, Puchar Niemiec i Liga Mistrzów).

Mając na uwadze dorobek „Lewego” oraz wszystkie zdobyte tytuły (indywidualnie i zespołowo), jego wybór jest w pełni zrozumiały i zasłużony. Jeśli mowa o wynikach głosowania, to Lewandowski zmiażdżył konkurencję i zdobył 51% wszystkich głosów.

Na drugim miejscu uplasował się z kolei Alphonso Davies, na którego oddano 16% głosów. Podium zamyka wychowanek bawarskiego klubu – Thomas Mueller (13%).