DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Hernandez nowym piłkarzem PSG!

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Po kilku dniach oczekiwania, koniec końców Paris Saint-Germain potwierdziło transfer defensora klubu ze stolicy Bawarii, czyli Lucasa Hernandeza.

Stało się! 9 dni od pomyślnego przejścia badań medycznych, Paris Saint-Germain potwierdziło, że ich nowym piłkarzem od sezonu 2023/2024 został Lucas Hernandez, który w ostatnich latach występował w Bayernie Monachium.

Transfer ten co prawda był już pewny od dłuższego czasu, ale dopiero dziś mistrzowie Francji oficjalnie ogłosili pozyskanie defensora. Umowa wicemistrza świata z 2022 roku z paryskim klubem będzie ważna do końca czerwca 2028 roku (nieoficjalnie miał też otrzymać ogromną podwyżkę płacy).

Co do kwoty odstępnego, w mediach pojawiają się różne kwoty, ale większość z nich zgodnie donosi, że mowa jest o łącznej sumie od 45 do 50 milionów euro (wliczając w to również bonusy za osiągnięcia sportowe i nie tylko).

− Chcielibyśmy podziękować Lucasowi Hernandezowi za 4 wspólne lata pełne sukcesów. Zawsze dawał z siebie wszystko, jego waleczna natura i pasja zawsze robiły na nas wrażenie. Bayern życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział prezes Bayernu, Jan-Christian Dreesen.

Lucas Hernandez

Francuski defensor na Allianz Arenę trafił latem 2019 roku za sumę 80 milionów euro z Atletico. W trakcie swojego pobytu w Monachium, Lucas Hernandez rozegrał 107 spotkań dla Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki, 8 asyst oraz 10 tytułów.

Źródło: PSG
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...