DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Gerlinger odchodzi z Bayernu

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie, że klub ze stolicy Bawarii niebawem opuści jeden z wieloletnich pracowników – Dr Michael Gerlinger.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili dziś przed południem, że z dniem 30 września na własne życzenie stolicę Bawarii opuści Dr Michael Gerlinger.

50-latek przez 18 lat oddanej pracy zajmował różne stanowiska w Bayernie Monachium, początkowo jako dyrektor ds. prawnych, a ostatnio jako wiceprezes ds. biznesu sportowego i rozgrywek. Gerlinger był również bardzo zaangażowany w ostatnich latach w Europejskim Stowarzyszeniu Klubów (ECA).

− Żałuję, że Michael opuszcza Bayern. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i wyjątkowej sieci kontaktów w całym świecie piłki nożnej wyświadczył Bayernowi wielką przysługę – powiedział Rummenigge.

− Założenie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) i UEFA Events SA, wprowadzenie opłat spadkowych i ochrony ubezpieczeniowej dla naszych krajowych zawodników lub negocjowanie kluczy dystrybucyjnych i płatności solidarnościowych to tylko niektóre z zasług w czasie jego pracy w FCB, podczas której zawsze blisko i ufnie z nim współpracowałem – dodał.

− Chciałbym mu za to bardzo podziękować w imieniu Bayernu i osobiście. Życzę mu powodzenia i sukcesów na kolejnym stanowisku. Michael zawsze będzie tu mile widziany – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Warto nadmienić, iż Michael Gerlinger swoją pracę w Bayernie w 2005 roku rozpoczął głównie za sprawą Karla-Heinza Rummenigge, który zatrudnił go i wdrożył w struktury bawarskiego klubu. Oprócz spraw FCB, Niemiec był także bardzo zaangażowany w kwestie europejskiej piłki, działając w ECA i UEFA.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...