DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Cancelo nowym piłkarzem Bayernu!

fot.
Reklama

Stało się! Potwierdziły się wczorajsze doniesienia niemieckiej i angielskiej prasy w sprawie przyszłości portugalskiego defensora − Joao Cancelo.

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie, że pod sam koniec zimowego okienka transferowego, szeregi rekordowego mistrza Niemiec zasilił Joao Cancelo, który do tej pory występował w zespole Manchesteru City.

Portugalczyk dołączył do bawarskiego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Przypominamy jednak, że w umowie została zawarta również opcja wykupu zawodnika latem 2023 roku (mowa o kwocie 70 mln euro, która podlega jednak negocjacjom).

− Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Joao Cancelo będzie grał dla Bayernu ze skutkiem natychmiastowym. Mamy go teraz na wypożyczeniu, a latem będziemy mieli możliwość transferu definitywnego. Joao jest jednym z zawodników, o których myślimy od dłuższego czasu, ponieważ naprawdę doceniamy jego umiejętności – powiedział Salihamidzic.

− Ze swoim atakującym stylem gry i dynamiką idealnie pasuje do naszego systemu, a ze swoją mentalnością i doświadczeniem również bardzo dobrze wpasowuje się w nasz zespół. Jestem przekonany, że Joao pomoże nam w najbliższych tygodniach i miesiącach, kiedy będziemy chcieli zdobywać tytuły – dodał.

− Bayern to wielki klub, jeden z najlepszych na świecie i jest to dla mnie ogromna motywacja, że mogę teraz być w zespole razem z tymi wyjątkowymi zawodnikami. Wiem, że ten klub, ten zespół żyje dla tytułów i zdobywa je co roku. Kieruje mną również głód sukcesu - dam z siebie wszystko dla FCB – podsumował Joao Cancelo.

Joao Cancelo

28-latek jest zawodnikiem Manchesteru City od lata 2019 roku, kiedy to zasilił szeregi zespołu prowadzonego przez Guardiolę z Juventusu. Jako zawodnik „Obywateli” Cancelo wystąpił w 154 meczach, zaś jego dorobek to 9 bramek, 22 asysty oraz 5 tytułów.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...