Niemcy zwyciężają, Goretzka z bramką

Za nami kolejne spotkanie w ramach drugiej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Tym razem w akcji przyszło nam oglądać pięciu zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Wczoraj wieczorem miał miejsce kolejny mecz w ramach Ligi Narodów UEFA. Tym razem niemiecka reprezentacja narodowa pod wodzą Joachima Loewa mierzyła się na wyjeździe z Ukrainą.

Choć gra naszych sąsiadów zza Odry pozostawia nadal wiele do życzenia, to koniec końców Niemcy powrócili z Kijowa z kompletem punktów i pokonali swoich rywali na Stadionie Olimpijskim 2:1. Jeśli mowa o bramkach, to w pierwszej części spotkania na listę strzelców wpisał się Matthias Ginter.

Po zmianie stron gra Niemców nieco się poprawiła, ale w dalszym ciągu brakowało szczęścia i skuteczności pod bramką Ukraińców. Drugiego gola dla „Die Mannschaft” zaraz po wznowieniu gry zdobył Leon Goretzka, który od miesięcy znajduje się w bardzo wysokiej formie.

Wynik 2:0 utrzymywał się do 77. minuty, kiedy to po faulu Niklasa Suele w polu karnym, rzut karny wykorzystał Ruslan Malinovsky. Mimo kolejnych prób podopiecznych Loewa, wynik nie uległ już zmianie i niemiecka reprezentacja narodowa odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów (od momentu utworzenia rozgrywek w 2018 roku).

Jeśli mowa o zawodnikach rekordowego mistrza Niemiec, to Manuel NeuerNiklas SueleJoshua Kimmich oraz Leon Goretzka rozegrali pełne spotkanie. Z kolei Serge Gnabry zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. Zanim monachijczycy powrócą do klubu, to za 2 dni czeka ich jeszcze starcie ze Szwajcarami.

Kolejne trzy spotkania

Dziś wieczorem czekają nas kolejne mecze z udziałem graczy Bayernu. Podczas gdy Francuzi o 20:45 podejmą u siebie Portugalię, to o tej samej porze Polacy zagrają z Włochami. Wiele również wskazuje na to, że od samego początku zagra David Alaba, którego reprezentacja zagra z Irlandią Północną.