Niemcy żegnają się z EURO 2020

Wtorkowego wieczoru odbyło się kolejne spotkanie w ramach EURO, w którym mogliśmy oglądać w akcji kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Anglia 2:0 (0:0) Niemcy

Kilkanaście godzin temu dobiegło końca spotkanie na Wembley w Londynie, na którym angielska reprezentacja narodowa podejmowała zespół prowadzony przez Joachima Loewa.

Niemiecka drużyna spisała się mocno poniżej swoich możliwości i zawiodła oczekiwania kibiców, ponosząc porażkę z Anglikami, którzy zdecydowali o losach spotkania w ostatnim kwadransie gry. Ostatecznie podopieczni Garetha Southgate'a zwyciężyli 2:0 i awansowali do ćwierćfinału.

Choć pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, to nie zabrakło kilku okazji bramkowych − zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości. W samej końcówce Anglia mogła wyjść na prowadzenie, ale genialną interwencją w polu karnym popisał się Mats Hummels.

Po zmianie stron momentami Niemcy podobnie jak w pierwszej połowie przejmowali inicjatywę i prowadzili grę, ale mimo to nie byli w stanie sforsować dobrze ustawionej obrony swoich rywali. Koniec końców po wyrównanych 75 minutach, ekipa „Synów Albionu” odnalazła drogę do bramki strzeżonej przez Neuera.

Na kwadrans przed końcem starcia, golem na 1:0 popisał się Sterling. Co prawda Niemcy dwoili się i troili, aby wyrównać (Mueller zmarnował genialną sytuację), jednakże to Anglicy postawili kropkę nad i − na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:0 podwyższył Harry Kane...

Joachim Loew próbował jeszcze „interweniować”, ale niemiecki szkoleniowiec wyraźnie spóźnił się z decyzjami o zmianie poszczególnych graczy i rzuceniu wszystkich sił do ofensywy. Ostatecznie mecz w Londynie zakończył się wynikiem 2:0 i Niemcy podobnie jak Francuzi wczoraj, pożegnali się z EURO 2020.