Niemcy z porażką, Francuzi i Szwajcarzy zwycięscy

W ubiegły poniedziałek (12 czerwca) rozpoczęła się ostatnia przerwa reprezentacyjna w ramach kończącego się nieuchronnie sezonu 2022/2023.

W nadchodzących dniach będziemy świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Dzisiejszej nocy (czasu europejskiego) mogliśmy z kolei oglądać w akcji jednego monachijczyka – reprezentacja narodowa Kanady z Alphonso Daviesem w składzie mierzyła się z Panamą w ramach półfinału rozgrywek Ligi Narodów CONCACAF.

Polska 1:0 (1:0) Niemcy

W swoim drugim meczu towarzyskim w ramach czerwcowej przerwy reprezentacyjnej, podopieczni Hansiego Flicka po raz kolejny spisali się mocno poniżej swoich możliwości i ponieśli porażkę 0:1 z reprezentacją narodową „Biało-czerwonych”.

Co prawda niemieccy piłkarze wypracowali sobie wiele dogodnych okazji bramkowych, ale świetne interwencje Wojtka Szczęsnego uchroniły naszych rodaków przed stratą bramki. Co do zwycięskiego gola w starciu na Narodowym w Warszawie, na listę strzelców wpisał się Jakub Kiwior.

Jeśli zaś mowa o występach zawodników Bayernu, to Kimmich i Musiala znaleźli się w wyjściowej XI, podczas gdy Sane i Goretzka zaczęli na ławce rezerwowych.

Występy piłkarzy Bayernu:

− Joshua Kimmich (80 minut)
− Jamal Musiala (68 minut)
− Leroy Sane (22 minuty)
− Leon Goretzka (10 minut)

Francja 3:0 (2:0) Gibraltar

Od pewnego zwycięstwa eliminacje do mistrzostw Europy w 2024 roku rozpoczęli wicemistrzowie Świata, czyli Francuzi, którzy pokonali bez najmniejszych problemów reprezentację Gibraltaru 3:0.

Pierwszy gol padł już w 3. minucie, kiedy to do siatki trafił Oliver Giroud po asyście Kingsleya Comana. Przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył z karnego Kylian Mbappe, zaś wynik spotkania na 3:0 ustalił Aymen Mouelh, który zaliczył samobójcze trafienie. Wspomniany wyżej Coman spędził na boisku 66 minut, zaś Benjamin Pavard pełne 90 minut. Mecz na ławce przesiedział z kolei Dayot Upamecano.

Andora 1:2 (0:2) Szwajcaria

3 punkty w ramach eliminacji do EURO 2024 zdobyli także Szwajcarzy, którzy dzięki bramkom Freulera oraz Amdouniego pokonali na wyjeździe Andorę 2:1. Jako że dostępu do bramki Szwajcarii bronił Gregor Kobel, to Yann Sommer przesiedział mecz na ławce rezerwowych.