Niemcy z porażką, Chorwaci i Senegalczycy zwycięscy

Ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Wczorajszego wieczoru odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium – tym razem mowa o pojedynkach Niemiec z Belgią, Szwajcarii z Izraelem, Chorwacji z Turcją oraz Senegalu z Mozambikiem. Poniżej znajdziecie krótkie raporty z tych meczów.

Niemcy 2:3 (1:2) Belgia

W swoim drugim i ostatnim zarazem spotkaniu meczu towarzyskim w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej, podopieczni Hansiego Flicka zostali pokonani 2:3 przez Belgię. Bramki dla niemieckiej kadry narodowej zdobyli Niclas Fuellkrug oraz Serge Gnabry, który spędził całe 90 minut na boisku.

Co do pozostałych reprezentantów Bayernu w ekipie „Die Mannschaft”, to podczas gdy Joshua Kimmich rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym, to Leon Goretzka opuścił boisko z kontuzją po 32 minutach gry.

Szwajcaria 3:0 (1:0) Izrael

Drugie zwycięstwo w ramach eliminacji do EURO 2024 odnieśli wczoraj Szwajcarzy, którzy pewnie ograli na własnym podwórku Izrael 3:0. Bramkarz Bayernu – Yann Sommer – rozegrał pełne 90 minut i zachował kolejne czyste konto.

Turcja 0:2 (0:2) Chorwacja

W pojedynku Turcji z Chorwacją, szansę gry od samego początku otrzymał wychowanek bawarskiego klubu – Josip Stanisic. Defensor pokazał się z bardzo dobrej strony, zaś Chorwaci pokonali na wyjeździe Turków 2:0 po bramkach Mateo Kovacica.

Mozambik 0:1 (0:1) Senegal

Jeśli natomiast mowa o reprezentacji narodowej Senegalu, to zdobywcy Pucharu Narodów Afryki z 2022 roku, ograli wczoraj Mozambik 1:0. Jedynego gola zdobył Boulaye Dia, któremu asystował Sadio Mane. Zawodnik Bayernu spędził na boisku całe 90 minut.