Niemcy z pierwszą porażką za Flicka

Za nami kolejne spotkania w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Mowa nie tylko o meczach o stawkę, ale i również sparingach.

Jak już informowaliśmy wcześniej, pierwotnie z pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec powołanych zostało 18 zawodników, ale dwóch z nich wróciło już z racji na infekcję koronawirusem (Manuel Neuer oraz Leon Goretzka). Co do wczorajszych spotkań, to w akcji mogliśmy oglądać siedmiu reprezentantów I drużyny FCB.

Red Bull Arena w Lipsku: Niemcy 0:1 (0:1) Węgry

Niemiecka reprezentacja narodowa z pewnością nie ma powodów do zadowolenia po wczorajszym spotkaniu w ramach Ligi Narodów. Rywalem zespołu prowadzonego przez Hansiego Flicka była reprezentacja narodowa Węgier, która ostatecznie pokonała naszych sąsiadów zza Odry 1:0.

Niemcy rozegrali bardzo słabą pierwszą połowę i choć w drugiej części spotkania prezentowali się już o wiele lepiej, to mimo wszystko ekipa „Die Mannschaft” wykazała się fatalną skutecznością pod bramką rywali. Warto przy okazji podkreślić, że dla Flicka była to zarazem pierwsza porażka w roli selekcjonera.

Co do występów zawodników Bayernu, to Joshua Kimmich i Leroy Sane rozegrali po 90 minut. Podczas gdy Thomas Mueller spędził na murawie 85 minut, to Serge Gnabry został ściągnięty po pierwszych 45 minutach, zaś Jamal Musiala pojawił się na boisku na ostatnie 21 minut.

Stadion Generali Arena we Wiedniu: Katar 0:2 (0:2) Kanada

Wczorajszego wieczoru swoje pierwsze spotkanie w ramach tej przerwy reprezentacyjnej rozegrali również piłkarze Kanady. Ich rywalem w meczu towarzyskim był Katar, czyli gospodarz nadchodzących mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Kanadyjczycy pokazali się z lepszej strony i zasłużenie pokonali Katarczyków 2:0. Alphonso Davies grał 60 minut i zaliczył asystę przy drugim trafieniu.

Niemcy U-18 2:0 (1:0) USA U-18

Nieco wcześniej kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej do lat 18 – tym razem młodzi Niemcy pokonali w sparingu Stany Zjednoczone U-18 2:0. Paul Wanner rozegrał tym razem 67 minut. Warto podkreślić, że Arijon Ibrahimovic (FCB U-19) zanotował wczoraj 1 asystę w tym pojedynku.