Niemcy z drugim remisem w Lidze Narodów

Nie dalej jak wczoraj odbyło się kolejne spotkanie na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Allianz Arena w Monachium: Niemcy 1:1 (0:0) Anglia

Dokładnie o 20:45 swoje drugie spotkanie rozegrali wczoraj zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej, którzy podejmowali drużynę narodową Anglii.

Mimo nieznacznej przewagi Niemców, pojedynek na Allianz Arenie w Monachium zakończył się podziałem punktów i remisem 1:1. Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, to pięć minut po wznowieniu gry w drugiej części meczu na listę strzelców wpisał się Jonas Hofmann.

Zawodnik Borussii M’Gladbach został obsłużony idealnym podaniem przez Joshuę Kimmicha i pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Choć wydawało się, że rezultat 1:0 utrzyma się do końca, to w końcówce meczu na 1:1 strzelił Harry Kane, który wykorzystał rzut karny.

Manuel Neuer na regenerację i wyciągnięcie odpowiednich wniosków będą mieli niewiele czasu, albowiem już w najbliższą sobotę Niemcy zagrają w Budapeszcie z Węgrami.

Jeśli mowa o występach zawodników Bayernu we wczorajszym spotkaniu, to od samego początku zagrali wspomniany wyżej Manu, Thomas Mueller, Jamal Musiala oraz Joshua Kimmich. Z kolei w drugiej połowie szansę otrzymali Leroy Sane, Leon Goretzka oraz Serge Gnabry.