Niemcy wygrywają, cudowny gol Schweiniego!

Reprezentacja Niemiec prowadzona przez Joachima Loewa wygrała w towarzyskim meczu z Gruzją 2:0. Głównie do tego przyczynił się Bastian Schweinsteiger, który przepięknym uderzeniem pokonał bramkarza rywali w 24. minucie (bramka do ściągnicia poniżej!). Wynik na 2:0 zdobył Michael Ballack. "Byłoby pięknie, gdyby w środę wyszło tak samo" - powiedział po meczu Bastian. "Wykorzystuje sytuacje kiedy jestem wolny i z każdej takiej okazji próbuję zdobyc bramkę."

Drugi z zawodników Bayernu Monachium nie może zaliczyć tego spotkania do równie udanych. Lukas Podolski, bo o nim mowa, w 49. minucie otrzymał czerwoną kartkę za rzekome kopnięcie Zuraba Khizanishviliego, choć to Gruzin ewidentnie faulował napastnika Bawarczyków. Ten kolor kartonika nie przeszkodzi mu jednak w grze ze Słowacją.

Młody obrońca Philipp Lahm tym razem nie grał w meczu reprezentacji, gdyż sztab szkoleniowy chciał go mieć zdrowego na pojedynek w Bratysławie.

Nadmienić trzeba, że w kadrze narodowej z bardzo dobrym skutkiem zadebiutował były gracz Bayernu Piotr Trochowski.

Bramka Bastiana!

Niemcy: Hildebrand - C. Fritz, A. Friedrich, M. Friedrich, Hitzlsperger - Odonkor, Ballack, Trochowski, Schweinsteiger - Hanke, Podolski

Gruzja: Lomaia - Menteshashvili, Khizanishvili, Kaladze, Kvirkvelia - Kankava, Tskitishvili, Kobiashvili, Ghvinianidze - Demetradze, Martsvaladze

Zmiennicy: 65. Schlaudraff za Hanke, 76. Fathi za Hitzlspergera, 76. Frings za Trochowskiego, 84. Madlung za M. Friedricha