Niemcy remisują, Nianzou ze zwycięstwem

Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne spotkania na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii: Włochy 1:1 (0:0) Niemcy

W swoim pierwszym spotkaniu w ramach nowej odsłony Ligi Narodów UEFA, niemiecka reprezentacja narodowa mierzyła się na wyjeździe z Bolonii z aktualnymi mistrzami Europy, czyli Włochami, którzy nie mają za sobą najlepszego okresu.

Koniec końców wyrównany pojedynek na Stadio Renato Dall'Ara zakończył się remisem 1:1. Włosi jako pierwsi objęli prowadzenie w 70. minucie za sprawą Pellegriniego, po czym trzy minuty później wyrównał pomocnik rekordowego mistrza Niemiec, a dokładniej Joshua Kimmich.

Tym razem Hansi Flick dał szansę gry siedmiu monachijczykom od samego początku i mowa o takich piłkarzach jak Manuel NeuerNiklas Suele, Joshua Kimmich, Leon GoretzkaLeroy SaneSerge Gnabry oraz Thomas Mueller. Z kolei w drugiej połowie na boisku zameldował się Jamal Musiala.

Stade de Lattre de Tassigny w Aubagne: Francja U-20 6:2 (3:0) Argentyna U-20

Po niespodziewanej porażce z Panamą, francuska reprezentacja narodowa do lat 20 zaliczyła kolejne dobre spotkanie w ramach Turnieju w Tulonie. Po wygranej 5:0 nad Arabią Saudyjską U-20, tym razem Francuzi rozbili Argentynę U-20 aż 6:2. Tanguy Nianzou rozegrał pełne 90 minut.

Stade Me Abdoulaye Wade w Diamniadio: Senegal 3:1 (2:0) Benin

Choć Bouna Sarr nie znalazł się w kadrze Senegalczyków na pojedynek w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki, to defensor FCB ma powody do zadowolenia ze swoich kolegów z reprezentacji, albowiem Sengal pokonał u siebie Benin 3:1. Warto wspomnieć, że hat-tricka zdobył Sadio Mane, który od pewnego czasu jest łączony z Bayernem.