Niemcy kończą 2017 rok bez porażki

Za nami ostatnie spotkania reprezentacji narodowych z udziałem zawodników Bayernu Monachium, których na samym początku zostało powołanych łącznie dziesięciu.

Wczorajszego wieczoru w akcji mogliśmy oglądać kilku zawodników Bayernu Monachium, którzy otrzymali szansę gry w meczach towarzyskich swoich reprezentacji narodowych.

Przypomnijmy przedwcześnie ze zgrupowań do Monachium powróciło łącznie trzech piłkarzy monachijskiego Bayernu. Mowa jest o takich piłkarzach jak: Jerome Boateng, James Rodriguez oraz Robert Lewandowski.

Szansę odpoczynku we wczorajszych meczach swoich reprezentacji otrzymał zarówno Joshua Kimmich oraz Kingsley Coman, którzy przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Niemcy grają do końca

W pojedynku Niemców z Francuzami na stadionie w Kolonii mogliśmy od samego początku oglądać w akcji łącznie trzech zawodników „Dumy Bawarii”. Didier Deschamps dał szansę gry od pierwszych minut Corentinowi "Coco" Tolisso

Z kolei Joachim Loew wystawił od początku Matsa Hummelsa oraz Niklasa Suele, który w przeciwieństwie do Matsa rozegrał pełne spotkanie. Na ostatni kwadrans gry na boisku zameldował się jeszcze Sebastian Rudy, który zaliczył bardzo dobry występ.

Ostatecznie starcie na RheinEnergieSTADION zakończyło się remisem 2:2, jednakże do ostatnich sekund wydawało się, że Francuzi pokonają Niemców na ich własnym podwórku 2:1 – jednakże podopieczni Joachima Loewa grali do samego końca i w samej końcówce zdołali jeszcze wyrównać.

Wynik spotkania otworzył w 33. minucie Alexandre Lacazette. Po zmianie stron w 56. Minucie wyrównał Timo Werner, jednakże 15 minut później Kevina Trappa po raz drugi pokonał Lacazette. Szczęśliwie w ostatnich sekundach na 2:2 wyrównał Lars Stindl po dograniu wracającego po dłuższej przerwie do kadry Mario Gotze.

Jako ciekawostkę można nadmienić, iż Niemcy w 2017 roku nie ponieśli ani jednej porażki notując 11 zwycięstw oraz 4 remisy.

Remis Hiszpanów w Rosji

Wczorajszego wieczoru w akcji mogliśmy oglądać jeszcze jednego zawodnika Bayernu Monachium. Przypomnijmy trener hiszpańskiej reprezentacji narodowej − Julen Lopetegui − powołał tylko jednego „Bawarczyka".

Thiago Alcantara bo o nim mowa, miał wczorajszego wieczoru okazję wystąpić w meczu towarzyskim swojej reprezentacji narodowej z drużyną Rosji na stadionie w St. Petersburgu. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 3:3.

Bramki dla Hiszpanów zdobywali kolejno Jordi Alba oraz dwukrotnie z rzutu karnego Sergio Ramos. Pomocnik Bayernu Monachium − Thiago − otrzymał szansę gry od samego początku, lecz po godzinie gry opuścił boisko.

Kompletny bilans spotkań z uwzględnieniem podstawowych liczb powołanych zawodników FCB znajdziecie tutaj.