DieRoten.pl

Neuer o odpoczynku, formie i nominacji FIFA

01.12.2020, 14:49:42
Ł. Skwiot

Tradycyjnie już przed meczem Ligi Mistrzów, oficjalna telewizja Bayernu Monachium przeprowadza wywiad z jednym z wybranych zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Tym razem wybór padł na Manuela Neuera, który jak wiemy pozostał w Monachium, jako że otrzymał szansę odpoczynku od Hansiego Flicka. Podczas rozmowy dla „FCB.tv”, kapitan bawarskiego klubu odniósł się między innymi do nadarzającej się okazji na regenerację oraz swojej obecnej formy.

− Oczywiście zobaczę mecz. To dla mnie ważne, że będzie można nieco zwolnić, zwłaszcza mając na uwadze nasz napięty do granic możliwości terminarz. Ciężko jest teraz odpocząć. Odpocznę, zregeneruję siły, aby być znowu gotowym na Lipsk w sobotę – powiedział Manuel Neuer.

− Muszę przyznać, że posiadam wielkie zaufanie do moich kolegów przede mną. Jestem bardzo wdzięczny zawodnikom, którzy bronią dostępu do mojej bramki, niezależnie od tego kto gra na boisku. Zawsze wspólnie chcemy zagrać najlepiej jak możemy – dodał.

− Praca z tym sztabem szkoleniowym i naszym zespołem sprawia mi wielką frajdę. Myślę, że jesteśmy bardzo pewni siebie. Mamy na boisku świetną jedność. Osobiście nie boję się żadnych działań w swojej grze. Jestem odważny i zawsze staram się podejmować właściwą decyzję – kontynuował Neuer.

Ostatnie pytanie dotyczyło natomiast nominacji 34-latka do tytułu Bramkarza Roku FIFA (laureatów wszystkich nagród poznamy dokładnie 17 grudnia podczas gali w Zurychu).

− Oczywiście jako golkiper jesteś bardzo dumny, ale to również docenienie nas, jako zespołu. Jestem bardzo wdzięczny, że jestem częścią tej wspaniałej drużyny, która posiada bardzo dobrych piłkarzy, zwłaszcza przede mną mówił dalej.

− Kiedy mowa o takiej nominacji, to jest to nie tylko sukces dla mnie osobiście, ale całej naszej defensywy. To miłe uczucie. To dowód na to, że wykonaliśmy wielką pracę w Europie - w Lizbonie i ogólnie w Lidze Mistrzów. Możemy być z siebie dumni! podsumował kapitan FCB.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)01.12.2020 19:44
Sezon wyjątkowo trudny żadna drużyna na świecie nie wie do końca co ich jeszcze czeka trener mamy mega inteligentnego drużynę doświadczoną myślę że będzie to dobrze a Nubal zagra z 8-10 spotkań bo Manu zdaje sobie sprawę co to za sezon i nawet w lidze zgodzi się odpuścić z 2-3 mecze.
01.12.2020 18:54
Neubel uciuła te swoje 5 spotkań w sezonie.
01.12.2020 18:27
Zobaczymy jak spisze się dziś Nuebel. Dobry bramkarz a przeciwnik z najwyższej półki!!
01.12.2020 16:43
To tez szansa dla Nuebela. Oby Chłopak dał radę.