DieRoten.pl

Neuer: Flick zasłużył sobie na taką szansę

23.12.2019, 12:22:29
FotoOlimpik

Jak już doskonale wiemy, nie dalej jak wczoraj mistrzowie Niemiec oficjalnie potwierdzili, że Hansi Flick pozostanie trenerem Bayernu Monachium do końca bieżącego sezonu.

Co więcej klub ze stolicy Bawarii w wydanym oficjalnie oświadczeniu zaznaczył także, iż zachodzi możliwość przedłużenia współpracy z 54-latkiem. Wszystko będzie oczywiście zależne od dalszych wyników i sukcesów Bayernu Monachium w tym sezonie.

Ostatnio na temat Hansiego w bardzo obszernym wywiadzie dla niemieckiego magazynu "Kicker" wypowiedział się kapitan i numer jeden w bramce FCB, czyli Manuel Neuer. Niemiec nie ukrywa, że Flick zapracował sobie na taką szansę. 33-latek odniósł się również do możliwości pracy z niemieckim szkoleniowcem na dłużej niż do lata 2020 roku.

– Hansi jest bardzo doświadczonym facetem ze świata piłki nożnej, nawet jeśli to jego pierwsza taka wielka szansa. Trener Bayernu powinien mieć nieco doświadczenia, musi umieć radzić sobie z mediami, rozmawiać z piłkarzami i sprawiać, żeby podążali za nim – powiedział Neuer.

– Do tej pory radzi sobie świetnie. Posiada świetne relacje z zespołem i wypowiada się w bardzo oczywisty sposób. Z pewnością zasłużył sobie teraz na szansę – dodał Niemiec.

– Co się zmieniło? Bronimy się wyżej i zamykamy przestrzeń między liniami. Nie ma już wolnych przestrzeni po 20 metrów, ale po 10 lub 15. To ułatwia komunikację między zawodnikami. To pomaga naszej grze, możemy wywierać presję na rywalach – podsumował Manu.

Nieco później zaprezentujemy Wam drugą część tego obszernego wywiadu. Manuel wypowiedział się również między innymi na temat celów Bayernu i kadry narodowej Niemiec. Ponadto 33-latka poproszono również o kilka słów na temat swojej przyszłości i relacji z ter Stegenem, który kreowany jest przez media na wielkiego rywala Neuera.

 

źródło: Kicker
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama24.12.2019 01:39
Marzę, by wreszcie znów coś pokazać w Lidze Mistrzów. Tytuł to obowiązek, ale nie będę aż tak płakał, jeśli naprawdę znów pokazemy siłę w Europie. A mam przeczucie, ze może się udać, bo zespół ma charakter i jest na fali wznoszącej.
23.12.2019 23:39
Plus liga mistrzów, ćwierćfinał minimum.
23.12.2019 13:01
Zdobycie majstra i pucharu Niemiec to podstawa, i z tego Hansi będzie rozliczany.

reklama