DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann: Guendogan pozostaje kapitanem

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa niemieckiej kadry narodowej, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał Julian Nagelsmann.

Selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się do wielu kwestii związanych między innymi z sytuacją kadrową swojej drużyny oraz możliwym ustawieniem Niemców w dzisiejszym meczu towarzyskim z Ukrainą (początek boju o 20:45 na stadionie w Norymberdze).

Ponadto Julian Nagelsmann potwierdził, że mimo powrotu Manuela Neuera, struktura kapitanów w „Die Mannschaft” nie ulegnie zmianie i Ilkay Guendogan pozostanie kapitanem, zaś jego zastępcami kolejno Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller.

− Tak więc pozostaje tak, jak jest, z Ilkayem Guendoganem, Joshuą Kimmichem i Thomasem Muellerem. Nie zdecydowaliśmy się na czwartego – powiedział Nagelsmann.

− Zakładam, że jeden z nich pojawi się na boisku z Ukrainą. Kapitan to także przedstawiciel drużyny, który reprezentuje jej interesy. Cała trójka robi to dobrze – podsumował Julian Nagelsmann.

Co prawda Manuel Neuer nie odzyska opaski kapitańskiej, ale selekcjoner Niemiec potwierdził, że 38-latek będzie numerem jeden na mistrzostwach Europy – więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...