Musiala: Mecz z RBL sprawił nam wielką radość

Dokładnie 30 lipca zespół rekordowego mistrza Niemiec rozegrał swoje pierwsze oficjalne spotkanie o stawkę w rozpoczętym sezonie 2022/23.

Przypomnijmy raz jeszcze – Bayern pokonał na Red Bull Arenie miejscową drużynę „Byków” 5:3 i zdobył swój pierwszy tytuł w nowym sezonie.

Po zakończeniu spotkania, tradycyjnie już na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów – wśród nich Jamal Musiala, który zaliczył świetny występ i został wybrany Piłkarzem Meczu przez wiele serwisów sportowych.

− Ten mecz sprawił nam wielką radość z gry. W pierwszej połowie mieliśmy dużo kontroli nad grą. Wszystko wydawało się bardzo proste. Udało mi się dobrze wejść w mecz, cieszyłem się grą. Dzięki temu mogę wypracować więcej okazji i stworzyć coś więcej – powiedział Musiala.

Swoje zdanie na temat wygranej z RB Lipsk wyraził także Serge Gnabry, który przyznał, że cały zespół wyznaczył sobie wielkie cele na sezon 2022/23.

− W pierwszej połowie było to wybitne. Nie pozwoliliśmy im na nic. W drugiej połowie Lipsk zdobył bramkę i trochę się podniósł. W końcu nie możemy pozwolić im się tak zbliżyć, ale teraz to nie ma znaczenia. Wygraliśmy – dodał Gnabry.

− W tym sezonie znów wyznaczyliśmy sobie wiele celów i chcemy być na szczycie w całej stawce. W Bundeslidze chcemy obronić tytuł, w Pucharze chcemy wygrać, a w Lidze Mistrzów chcemy zajść jak najdalej – podsumował Serge Gnabry.

Źródło: Bundesliga.com