DieRoten.pl

Mueller: Zasłużyliśmy na wakacje

15.06.2022, 08:47:55
Ł. Skwiot

Niemiecka reprezentacja narodowa, gdzie trenerem jest Hansi Flick, ma już za sobą ostatni mecz w ramach drugiej w 2022 roku przerwy reprezentacyjnej.

Po ostatnich trzech remisach z rzędu (z Włochami, Anglikami i Węgrami), wczorajszego wieczoru podopieczni Hansiego Flicka podejmowali na własnym podwórku w Moenchengladbach mistrzów Europy, czyli Włochów.

Koniec końców nasi sąsiedzi zza Odry rozegrali bardzo dobre zawody i zasłużenie rozbili swoich rywali aż 5:2. Po ostatnim gwizdku tradycyjnie już w strefie mieszanej na pytania odpowiadali piłkarze i trenerzy obu reprezentacji. W przypadku „Die Mannschaft” swoje zdanie wyraził m. in. Thomas Mueller.

− Zasłużyliśmy na nasze wakacje dzięki włożonej pracy, a wygrana smakuje jeszcze lepiej. Broniliśmy bardzo wysoko i dobrze, wygraliśmy wiele drugich piłek i ułatwiliśmy sobie zadanie – powiedział Mueller.

− Wprowadziliśmy więcej odwagi, zaakceptowaliśmy ryzyko utraty piłki. Nie dostaliśmy szans w prezencie, ale stworzyliśmy je dzięki dobremu pressingowi i naszej grze – mówił dalej.

− Mamy dobrych zawodników, dobre podejście do sprawy, realizujemy dobry projekt. Ale wciąż mamy kilka deficytów w grze, żeby mówić: nikt nie może nas pokonać – podsumował Thomas Mueller.

Dla piłkarzy niemieckiej reprezentacji był to zarazem ostatni mecz w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku. Manuel Neuer i spółka przygotowania do nowego sezonu w Bayernie rozpoczną 8 lipca (pozostali gracze 4 lipca).

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)



15.06.2022 12:32
Zgadza się, miłego wypoczynku:)
15.06.2022 11:26
żywa legenda Bayernu. Aby po zakończeniu kariery zajął miejsce Hasana.
15.06.2022 09:31
Znając Muellera to pewnie i tak wcześniej pojawi się na Sabener Str. żeby szlifować formę.
15.06.2022 09:06