DieRoten.pl

Mueller: Przeprowadzaliśmy atak za atakiem

27.01.2022, 09:33:50
FotoOlimpik

Po tym jak Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Kolonię 4:0 w połowie stycznia, kilka dni temu monachijczycy pokonali na Stadionie Olimpijskim miejscową Herthę BSC 4:1.

W przypadku bramek w pojedynku 20. kolejki Bundesligi z Herthą, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Corentin TolissoThomas MuellerLeroy Sane oraz Serge Gnabry.

Niedawno na temat wygranej z berlińskim klubem wypowiedział się strzelec bramki na 2:0, czyli wspomniany wyżej Mueller. Wychowanek „Gwiazdy Południa” odniósł się między innymi do gry monachijczyków, swojego gola zdobytego podeszwą czy współpracy całego zespołu na boisku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia 32-letni pomocnik, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Thomas Mueller na temat:

…wygranej z Herthą:

„…Zagraliśmy dobry mecz, nie popełniliśmy prawie żadnych błędów i od pierwszej minuty zamknęliśmy rywala. Cieszyliśmy się na ten mecz, choć nie byliśmy pewni, jak sprawdzą się wahadła z Comanem i Gnabrym. Słyszeliśmy się nawzajem na boisku.”

…swoich niewykorzystanych okazji:

„…Cóż, najwidoczniej bramkarz znów miał magnes w rękawicach na moje piłki.”

…swojej bramki zdobytej podeszwą:

„…Pozdrowienia dla kitmana, dobrze przykręcił korek. Ale muszę też przyznać: Nie było żadnej realnej próby obrony mnie w tej sytuacji.”

…współpracy na boisku:

„…To, co naprawdę mi się podobało, to fakt, że słuchaliśmy siebie nawzajem. Nawet gracze, którzy zazwyczaj nie są tak głośni, wydawali komendy. W ten sposób zamknęliśmy Herhtę na ich połowie i przeprowadzaliśmy atak za atakiem.”

…gry FCB:

„…Zagraliśmy dobrze. Mieliśmy na boisku wielu ofensywnych zawodników. Cieszyliśmy się na ten mecz, ponieważ wiedzieliśmy, co możemy i chcemy zrobić.”

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)29.01.2022 14:23
Fajnie było patrzeć na naszą grę.
27.01.2022 18:10
Wszystko dobrze ale szkoda tej straconej bramki. Musimy nad tym popracować bo naprawdę głupio czasami tracimy gole.
27.01.2022 10:14
Jak tak wszyscy byli słyszalni i wydawali komendy to mógł ktoś krzyknąć do Upamecano, że jest już na boisku.