DieRoten.pl

Mueller: Moja przyszłość w FCB? Pozostawiam ten temat otwarty!

03.02.2021, 17:23:36
FotoOlimpik

Thomas Mueller to bez dwóch zdań jedna z największych legend Bayernu Monachium, która broni barw bawarskiego klubu do dnia dzisiejszego i nic nie zanosi się na to, aby uległo to zmianie przynajmniej do 2023 roku.

Do tej pory Niemiec rozegrał 564 spotkania dla pierwszego zespołu, zaś jego robiący wielkie wrażenie dorobek, to 212 bramek i 206 asyst. Co więcej 31-latek w trakcie swojej dotychczasowej przygody z FCB zdobył 26 tytułów, co czyni go zarazem najbardziej utytułowanym niemieckim piłkarzem w historii!

Jakiś czas temu Mueller udzielił obszernego wywiadu dla magazynu „Kicker”, w którym to odniósł się do wielu tematów związanych nie tylko z klubem, ale i samym sobą. Choć obecna umowa pomocnika obowiązuje do 30.06.2023, to wychowanek „Die Roten” pozostawia temat swojej dalszej przyszłości otwarty. Ponadto Thomas nie ukrywa, iż lokalny patriotyzm i identyfikacja są dla niego bardzo ważne.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia mistrz Świata z 2014 roku, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich do lektury!

Thomas Mueller na temat:

…swojej przyszłości:

„…Pozostawiam ten temat całkowicie otwarty. Gra sprawia mi teraz wielką radość, a ja sam jestem zdrowy jak ryba! (śmieje się)”

…motywacji samego siebie:

„…To zawsze kwestia odpowiedniego rozluźnienia i „dokręcenia”. W sumie to też dreszczyk emocji związany z rywalizacją na najwyższym poziomie. To wielkie wyzwanie, jesteś pod stałą obserwacją, zwłaszcza jako zawodnik Bayernu. Każdy piłkarz musi udowodnić sobie i światu zewnętrznemu, że może grać na najwyższym poziomie. To Cię napędza − chcesz czuć, że jesteś jednym z najlepszych i lepszy niż cała reszta, która też gra. Tak naprawdę nie zależy Ci na tym Pucharze, na tym trofeum. Nie zależy Ci na tym kawałku metalu. Ponieważ jak tylko wygrasz to trofeum, to wszystko sprowadza się potem do tego, kto wygra to trofeum w przyszłym roku.”

…tego, co go nakręca:

„…Gra po prostu sprawia mi dobrą zabawę, mogę rywalizować z najlepszymi każdego dnia. Nie tylko na arenie międzynarodowej, ale i również w innych rozgrywkach.”

…popędu do rywalizacji:

„…Do pewnego stopnia masz to w sobie, ale musisz też czerpać inspirację od innych jako młody gracz. Dajmy na to piłkarze jak Robben czy Ribery, szaleli za sukcesem. Ta cecha często jest decydująca na najwyższym poziomie.”

…nieustannego głodu sukcesów:

„…Całe życie byłem głodny sukcesu. Wygrywanie spotkań i tytułów, to po prostu dobre uczucie. Aby doświadczać tego ciągle na nowo, jestem gotów pracować na to ciężko każdego dnia. Należy jednak pamiętać - w piłce nie zrobisz tego sam, lecz potrzebujesz całej drużyny.”

…wartości lokalnego patriotyzmu i lojalności:

„…Jeśli pytanie opiera się na fakcie, że całą karierę spędziłem w Bayernie, to nie ma to dla mnie nic wspólnego z przyziemnością. W przypadku negocjacji kontraktów ważne są zupełnie inne rzeczy. Zarówno dla klubu, jak i dla zawodnika liczy się tylko perspektywa wspólnego sukcesu i aspekty ekonomiczne. Ale oczywiście jestem dzieciakiem z tego regionu, Bawarczykiem – bez dwóch zdań.”

…identyfikacji:

„…Dla mnie identyfikacja obejmuje wewnętrzną postawę, dzięki której wypełniam całość życiem. Jak bardzo jestem związany z moim klubem? Jak bardzo mogę się zaangażować? Czy staram się również zrozumieć interesy klubu, czy też robię wszystko zgodnie z zasadami?”

…pracy jako kierownik lub trener klubu:

„…W ciągu ostatnich 13 lat z pewnością więcej wyniosłem z pracy trenerskiej jako profesjonalista, niż z pracy za biurkiem. Nie mam jednak jeszcze pomysłu na to, jaka ma być moja przyszłość - jak blisko lub daleko chcę być od piłki. To sprawa otwarta.”

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama06.02.2021 01:18
Tomek już dziś jest legendą. Niewielu jest tak wiernych piłkarzy. Całe życie w naszym klubie :) I niech tu zostanie również po zakończeniu kariery.
03.02.2021 23:44
Jak ten czas leci, a Thomas dalej w jedenastce... Hehe
03.02.2021 22:23
Bawarczyk z krwi i kości!! Obojętnie w jakiej będzie formie nie jest na sprzedaż, nigdy!!
03.02.2021 19:29
@tapczan Thomas? Może ale chyba nie. On ma swoją stadninę. Gospodarstwo, myślę że później zechce temu się poświęcić bo to też wymaga uwagi i poświęcenia.

Thomas potrzebuje 5 bramek i zrówna się z Kalle. Chyba śmiało można stwierdzić że będzie 3 strzelcem w historii klubu.
03.02.2021 19:00
Otwieramy szafę, temat zastępczy nr 1, przyszłość Boatenga w Bayernie.
03.02.2021 18:59
Niech gra dopóki będzie chciał, a później przyjdzie pora na inne stanowisko w klubie, bo nie wyobrażam sobie żeby emerytury spędzał w Bayernie.

Edytowano : 2021-02-03 19:08:39

*nie spędzał
03.02.2021 18:16
@Adekwlkp

Pomyśleć, że przez Kovaca omal go nie straciliśmy...
03.02.2021 17:25
Tomek musi zostac do końca kariery