Mueller: Leverkusen było po prostu lepsze

W ramach dwudziestej piątej kolejki niemieckiej Bundesligi, klub ze stolicy Bawarii podejmował wczorajszego późnego popołudnia ekipę Bayeru 04 Leverkusen.

Bayern nie spisał się dobrze i został ostatecznie pokonany 1:2 przez ekipę „Aptekarzy”. Warto podkreślić, że dla FCB była to zarazem druga porażka w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023.

Po zakończeniu boju na BayArenie w Leverkusen, na temat przegranego meczu z Bayerem wypowiedział się Thomas Mueller, który zaznaczył, że „Bawarczycy” wnieśli niewiele pozytywnych elementów w grze i zasłużenie stracili punkty.

− Leverkusen spisało się bardzo dobrze. Są silnym zespołem pod względem gry, a w tym meczu byli również bardzo nieprzyjemni w walce z piłką. Nie wnieśliśmy na boisko wiele z tego, co czyniło nas silnymi w ostatnich meczach. Patrząc na cały mecz, porażka jest niestety zasłużona – powiedział Mueller.

− Leverkusen było po prostu lepsze. Zdecydowanie nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być w Bundeslidze. To był bardzo ważny mecz. Wiedzieliśmy o tym przed meczem, ale nie pokazaliśmy tego w ciągu 90 minut. Musimy zadać sobie kilka pytań – dodał.

− Teraz chcemy przejść przez przerwę międzynarodową bez żadnych urazów, a potem czeka nas hit przeciwko BVB na naszej Allianz Arenie. Z pewnością jednak wyobrażaliśmy sobie, że pozycja wyjściowa będzie inna – podsumował Thomas Mueller.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna kolejne spotkanie na krajowym podwórku rozegrają dokładnie 1 kwietnia, kiedy to w ramach 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, podejmą na własnym podwórku Borussię Dortmund (początek boju na Allianz Arenie o 18:30).

Źródło: FCB TV