DieRoten.pl
Reklama

Media ujawniają kulisy rozmów z Tuchelem: Kluczowe spotkanie bez Eberla

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Dopiero w zeszłym tygodniu zapadłą ostateczna decyzja o tym, że Thomas Tuchel w przyszłym sezonie nie poprowadzi Bayernu Monachium. Kulisy ostatniego spotkania zdradza "Sport Bild".

Finalna runda negocjacji odbyła się przy Sabener Strasse 15 maja. Jak się okazuje, w spotkaniu nie mógł uczestniczyć osobiście Max Eberl, który miał inne zobowiązania i łączył się telefonicznie z innymi uczestnikami. Warto zaznaczyć, że to właśnie Eberl zainicjował rozmowy o kontynuowaniu współpracy, gdyż wcześniej strony ustaliły rozstanie po zakończeniu obecnego sezonu.

Koniec końców środowe spotkanie nie doprowadziło do konsensusu i - jak sugerują media - spora w tym “zasługa” Karla-Heinze Rummenigge oraz Uliego Hoenessa, którzy mieli wątpliwości w sprawie kontynuowania współpracy z 50-letnim szkoleniowcem. Przede wszystkim chodziło o przedłużenie kontraktu, który pierwotnie miał wygasać w 2025 roku, a Tuchel życzył sobie przedłużenia do co najmniej 2026 roku.

Rummenigge i Hoeness nie chcą, żeby powtórzyła się sytuacja z ostatnich miesięcy, kiedy klub był zmuszony zapłacić solidne odprawy zwalnianym pracownikom (dotyczy to również Kahna i Salihamidzica).

Źródło: TZ.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...