DieRoten.pl

Matthaus z 10 tezami odnośnie przyszłości Bayernu

01.06.2018, 10:48:35

W najnowszym wydaniu niemieckiego dziennika "Sport Bild" możemy znaleźć artykuł Lothara Matthausa, gdzie przedstawia on 10 tez dotyczących przyszłości Bayernu Monachium.

Przy uprzejmości znanego nam doskonale dziennikarza sportowego – Tomka Urbana – który zajął się tłumaczeniem i opracowaniem tych tez, za jego zgodą przedstawiamy owe 10 tez wysuniętych przez legendarnego Matthausa.

1. Kovac poradzi sobie z gwiazdami

Lothar pisze, że Kovac pracuje z zawodnikami w stylu Heynckesa i nie daje się wodzić za nos. Nie boi się też trudnych decyzji, nawet w stosunku do uznanych piłkarzy.

2. Bayern w ciągu najbliższych 5 lat będzie 5 razy mistrzem BL, ale ani razu nie wygra LM.

Wg Matthausa kluby angielskie i PSG nadal będą rosły w siłę, a do tego dochodzą silne kluby z Hiszpanii. W jego opinii, co najmniej 8 klubów w Europie ma kadry tak samo silne, jeśli nawet nie silniejsze od Bayernu. Szanse Bayernu wzrosną dopiero wtedy, gdy UEFA zacznie bardziej restrykcyjnie przestrzegać reguł Financial Fair Play

3. Bayernowi dobrze zrobiłby transfer za 100 mln €

Bayern dostał właśnie od Juventusu 46 mln € za Douglasa Costę, konto pęka w szwach i dobrze by było zrobić wreszcie transfer na miarę możliwości klubu. Matthaus wydałby je np na Paolo Dybalę, gdyby tylko był on dostępny na rynku.

4. Zamiary transferowe Boatenga są w pełni zrozumiałe

Matthaus w pełni rozumie zamiar spróbowania czegoś nowego za granicą przez Boatenga i uważa, że Bayern nie powinien mu rzucać kłód pod nogi, jeśli przyjdzie do klubu odpowiednia oferta. Odpowiedniego następcę widziałby w Antonio Ruedigerze, ewentualnie w Kevinie Vogtcie, choć ten w jego opinii lepiej gra w systemach z trzema obrońcami niż z czterema.

5. Przedłużenie umów z Robbenem i Riberym było ryzykowne

Chodzi mu o podatność na urazy obu piłkarzy i przedkładanie własnego ego nad dobro drużyny. Matthaus twierdzi, że żadnemu z tych piłkarzy nie powinno się dawać gwarancji gry w nowym sezonie.

6. Coman i Gnabry mogą stać się pełnoprawnymi następcami Robbena i Ribery'ego.

Matthaus zwraca uwagę na ich szybkość i to, że potrafią strzelać gole. Jednocześnie twierdzi, że szefowie Bayernu powinni mieć też na oku takich piłkarzy jak Leon Bailey, Jadon Sancho i Christian Pulisic

7. Manuel Neuer wróci do formy sprzed kontuzji

W sumie nic ciekawego w tym punkcie. Lothar pisze, że obserwując obrazki z treningów kadry, jest przekonany, że Manu szybko wróci do dyspozycji i udowodni, że jest najlepszym bramkarzem świata.

8. Tarcia między Hoenessem i Rummenigge to siła Bayernu.

Trochę karkołomna teza, nie poparta tak naprawdę żadną sensowną argumentacją.

9. Lewandowskiego można sprzedać, o ile znajdzie się równie dobrego zastępcę.

Logiczne, choć ciekaw jestem, jak punkt o Lewandowskim ma się do tezy dotyczącej Boatenga. Lothar niestety nie pisze, czy zamiary transferowe Lewego rozumie równie dobrze, co Boatenga. Jako następców wymienia Timo Wernera (choć bardziej w perspektywie kilku najbliższych sezonów, nie natychmiast), ewentualnie Alvaro Moratę.

10. Jeśli ktoś zaoferuje za Thiago 60 mln € - sprzedawać!

Wg Lothara Bayern nie potrzebuje Thiago by wygrać LM. Wg niego, to ten sam typ zawodnika, co James, obaj przeszkadzają sobie na boisku i jeśli kadra ma być zmniejszona, to Thiago powinno się bez wahania sprzedać - czy to do City, czy Barcelony.

Zgadzacie się z tymi słowami? Lothar ma rację, czy jednak ciężko jest Wam się zgodzić z niektórymi tezami. Zachęcamy do dyskusji i raz jeszcze ślemy Tomkowi gorące podziękowania i pozdrowienia za opracowanie całości tekstu i za zgodę na publikację w naszym serwisie.

źródło: Tomasz Urban

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)02.06.2018 20:22
@Marienplatz
Punkt 2 przerażający ale powiedział prawdę.
Ja bym to zamienił na najbliższe 10 lat
02.06.2018 09:15
Ogólnie mądrze gada. Punkt 2. trochę przerażający. Ale z Vogtem to przegięcie. Też nie plakalbym po Boatengu w myśl potrzeby przewietrzenia szatni. Ale tylko jesli przyjdzie de Ligt albo Pavard.
01.06.2018 17:17
Po części, nie wie wszystkim, przede wszystkim z punktem pierwszym, nie wiem czy Kovac sobie poradzi, będę wierzył ale mam wielkie obawy!! Podoba mi się też wypowiedz w sprawie przedłużenia umów z Riberym i Robbenem, oby ich EGO nie doprowadziło do katastrofy.
01.06.2018 12:50
Lubię Thiago, ale wydaje mi się, że nie jest on nam już potrzebny. Trzeba go po prostu godnie pożegnać, bo wiele razy był ostoją zespołu. I nie wyobrażam sobie, by ktoś miał dać za niego 60 milionów. Po prostu tego nie widzę. Jeśli chodzi o Robbery, to łysy często jest samolubny, czego o Riberym bym nie powiedział, bo od numeru z transferem do realu pozostaje wierny klubowi.
01.06.2018 12:42
Tutaj raczej chodzi o to, że Vogt lepiej pasowałby do gry w systemie z trójką z tyłu, niż Boa. O ile w ogóle Kovac zdecyduje się na 3-4-3.
01.06.2018 11:43
Również zgadzam się z tymi tezami. Lothar często pisząc kontrowersyjne artykuły, tym razem trafnie diagnozuje Bayern. Tylko bez przesady z tym Vogtem i Rudigerem, że grają na poziomie Boa. Jarome nawet bez formy jest lepszy od każdego z nich. Kiedyś Bayern po porażkach w LM potrafił zareagować i ściągać drogich zawodników (jak na ówczesne czasy - mam na myśli Franka i Arjena), a dziś?
01.06.2018 11:40
Jestem nieco zaskoczony bo Lothar w większości spraw ma rację a z reguły bredził od rzeczy.
01.06.2018 11:22
Zgadzam sie.Zwłaszcza z wygrywaniem coraz słabszej Bundesligi i brakiem sukcesu w LM jesli klub nie zacznie się na poważnie wzmacniać. No chyba że wszyscy będą zdrowi i młodzież odpali( Gnabry, Coman - licze na nich)