DieRoten.pl

Matthaeus: Kimmich zapisze się na kartach historii futbolu

05.04.2021, 16:54:40
Ł. Skwiot

Jakiś czas temu w obszernym wywiadzie dla klubowego magazynu „51” na wiele tematów związanych z Bayernem Monachium wypowiedział się Lothar Matthaeus.

Niemiec poruszył kwestie związane nie tylko ze swoją karierą, ale i również odniósł się do spraw związanych z klubem oraz poszczególnymi zawodnikami rekordowego mistrza Niemiec.

Matthaeus w szczególności jest pod wielkim wrażeniem postępów dwójki środkowych pomocników bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Joshuy Kimmicha oraz Leona Goretzki, z którymi 60-latek z miłą chęcią zagrałby w środku pola. Ponadto Lothar wspomniał o swojej kłótni z Ulim Hoenessem sprzed lat.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny pomocnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Lothar Matthaeus na temat:

…piłki nożnej:

„…Piłka to dla mnie pasja. Emocje. Miłość. Piłka nożna jest tak samo częścią mojego życia, jak jedzenie i picie. Miałem zaszczyt poprowadzić wspaniałą karierę. W zasadzie w 58 z moich teraz 60 lat wszystko kręciło się wokół futbolu i to czyni mnie szczęśliwym. Zawsze chodzi o futbol.”

…możliwej gry u boku Goretzki lub Kimmicha:

„…To byłoby bardzo interesujące trio środkowych pomocników, przypominałoby mi to moje najlepsze czasy w Interze, kiedy Gianfranco Matteoli grał jako szóstka, Nicola Berti był po lewej stronie, a ja po prawej, grając z wolna rolę box-to-box. Goretzka rozwinął się znakomicie, a Kimmich jest jednym z moich absolutnie ulubionych zawodników, ponieważ w młodym wieku wziął na siebie odpowiedzialność, a poza boiskiem jest szczerym rozmówcą. Od czasu do czasu wywiera tym na siebie presję, co moim zdaniem jest dobre.”

…podobieństw Matthaeusa do Kimmicha:

„…Pod wieloma względami, tak – przypomina mi siebie. Pod względem charakteru, zdecydowanie. Pod względem gry, może nie ma mojego dynamizmu, nie jest jednym z tych, którzy robią te biegi, które ja kiedyś robiłem. Ale jest piłkarzem światowej klasy na dwóch pozycjach, czego nie mogłem powiedzieć o sobie. Co więcej Joshua gra niesamowicie inteligentne piłki. Dla mnie Kimmich jest wzorem profesjonalisty i myślę, że przed nim jeszcze wiele dobrego. Przejdzie do podręczników historii – nie tylko Bayernu, ale całej niemieckiej piłki nożnej.”

…zapamiętanych kłótni w Bayernie:

„…Najbardziej uderzył mnie cytat Uliego po zakończeniu mojej kariery, że nie zostałbym nawet ogrodnikiem w Bayernie. W czasach mojej gry często na siebie krzyczeliśmy, ale obaj jesteśmy ludźmi o wielkim sercu, więc zawsze szybko się godziliśmy, bo wiedzieliśmy, że tak naprawdę mamy ten sam cel. Oboje możemy się teraz śmiać z tego. Niedawno Uli wspomniał mi w rozmowie, że następnego dnia żałował, że wypowiedział te słowa w moim kierunku.”

…kultury kłótni w Bayernie:

„…Nigdy nie należy chować urazy. Nie można pozwolić, aby coś się zepsuło. W Bayernie zawsze było tak, że ludzie dawali sobie nawzajem po głowie, a potem potrafili sobie wszystko poukładać. Każdy daje z siebie wszystko, by osiągnąć sukces, a kiedy spotykają się silne charaktery, może dojść do spięć. W Bayernie ludzie mówią wprost i to zawsze było wielką siłą tego klubu.”

…swojego wieku:

„…Powinienem być szczęśliwy. Jestem zdrowy, chociaż wymagałem od swojego organizmu ekstremalnie dużo. Po najpoważniejszych kontuzjach wróciłem, to były moje największe zwycięstwa, większe niż jakikolwiek tytuł, a w wieku 40 lat wciąż grałem na najwyższym poziomie. Jestem bardzo, bardzo wdzięczny.”

źródło: 51

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama06.04.2021 15:56
Dla mnie Kimmich już jest jednym z najlepszych a będzie jeszcze lepszy. To samo pod względem charakteru i mentalności. To jest serce Bayernu tak samo jak Muller. Mimo tak młodego wieku już jest legendą klubu!!
06.04.2021 11:14
Cristiano i Leo będą powoli schodzić ze sceny to i szansa na najważniejsze indywidualne nagrody będzie... oczywiście pod warunkiem sukcesów z Bayernem i najlepiej jakby jeszcze z DFB coś dorzucił mocnego w tym czy przyszłym roku.
05.04.2021 19:37
Gdyby nie zszedł z boiska w finale w 99 to kto wie jakby się skończyło
05.04.2021 19:05
Już się zapisał, a przed nim jeszcze najpiękniejsze karty kariery.
05.04.2021 18:08
No myślę że jeszcze daleka droga, aby stać się kimś takich jak Xavi czy Iniesta to trzeba oprócz wygrania wszystkiego w klubie osiągnąć coś z kadrą lub w klubie dominować przez kilka lat. Co do kadry6to póki co mu to nie grozi.
05.04.2021 17:27
I oby na tych kartach historii zapisał się w barwach Bayernu.