DieRoten.pl
Reklama

Magath: Bayern można porównać do United

fot. Photogenica
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że sezon 2023/2024 był jednym z najgorszych na przestrzeni ostatnich 20 lat w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Bayern nie tylko nie zdobył ani jednego tytułu, ale i również zajął dopiero trzecie miejsce w Bundeslidze, co jest najgorszym wynikiem monachijczyków od kilkunastu lat…

Ostatnio na łamach bawarskiego „Abendzeitung Muenchen” na temat sezonu FCB bez tytułów wypowiedział się były trener „Bawarczyków” – Felix Magath – który jest przekonany, że wszyscy w Monachium chcą jak najszybciej rozpocząć nową kampanię i zapomnieć o poprzedniej. Niemiec nie ma też wątpliwości, że Bayern można porównać do Manchesteru United.

− Zawsze mówiłem, że najbardziej uczciwym tytułem jest mistrzostwo. Po 34 meczach nie można powiedzieć, że mieli pecha lub że było to niesprawiedliwe. Nie musimy więc dyskutować o tym, że chcieliby anulować ten sezon w Bayernie. Dlatego będą tak szczęśliwi, gdy nowy sezon zaczynie się szybko. Wtedy nie będzie mowy już o starym – powiedział Magath.

− Bayern można porównać do Manchesteru United tylko pod względem struktury. W Manchesterze to Alex Ferguson decydował o wszystkim, w FCB był to Uli Hoeness, który kształtował i prowadził klub przez dziesięciolecia. Obaj musieli w pewnym momencie przekazać stery młodszym menedżerom ze względu na swój wiek – dodał.

− To była i jest trudna sytuacja w obu klubach, gdy jedna osoba zdecydowała o tak wielu rzeczach, a następnie musi rozdzielić te zadania. Wtedy zawsze dochodzi do kłótni, ponieważ nie jest jasne, kto ma ile władzy. Taka sytuacja panuje obecnie w Bayernie. Obawiam się, że Bayern nadal będzie musiał sobie z tym radzić w nadchodzącym sezonie – podsumował Felix Magath.

Póki co z wielkich i zapowiadanych zmian, Bayern Monachium zmienił trenera – od lipca 2024 roku stery w pierwszym zespole przejmie Vincent Kompany, zaś jednym z jego asystentów ma zostać Rene Maric, który prowadzi FCB do lat dziewiętnastu.


Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...