DieRoten.pl

Lucas: Alaba i Boateng byli kluczowymi graczami

07.04.2022, 18:05:39
FotoOlimpik

Z dniem 30 czerwca 2021 roku, klub ze stolicy Bawarii opuściło trzech weteranów i bardzo zasłużonych zawodników ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez. W miejsce tej trójki, do klubu ze stolicy Bawarii trafili z kolei Omar Richards, Dayot Upamecano oraz Marcel Sabitzer.

Podczas niedawnego wywiadu dla hiszpańskiego dziennika „AS”, na temat odejścia wspomnianych wyżej Alaby i Boatenga, wypowiedział się Lucas Hernandez, który nie ukrywa, iż odejście defensorów pozostawiło w bawarskim klubie pustkę.

− To byli dla nas dwaj kluczowi gracze, którzy byli tu od wielu lat. Znali klub bardzo dobrze, byli stałymi bywalcami pierwszej drużyny niemal przez cały okres pracy w Bayernie i pozostawili po sobie pustkę – powiedział Lucas.

− Ale prawdą jest też, że od czasu przyjścia Nagelsmanna zmieniliśmy nieco ustawienie. Za czasów Flicka graliśmy stałą, czteroosobową linią, teraz często stosujemy też linię trzyosobową z dwoma bardzo atakującymi skrzydłowymi. Dużo zależy od przeciwnika, w razie potrzeby jesteśmy w stanie wrócić do czwórki. Teraz wszystko jest nieco bardziej elastyczne – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, francuski defensor „Gwiazdy Południa” został również zapytany, czy 80 milionów euro, jakie zapłacił za niego Bayern latem 2019 roku, wywarło na nim jakąkolwiek presję.

− Te 80 mln euro nie wywarło na mnie presji, jedyne, co mogę zrobić, to dać z siebie wszystko na boisku. Dla jednych mogę wydawać się lepszy, dla innych gorszy, ale to są rzeczy, które nigdy mnie nie obciążały. Wiem, gdzie leżą moje mocne strony i zawsze zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc mojemu zespołowi – podsumował Lucas Hernandez.

źródło: AS

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (14)08.04.2022 19:51
Dobrze że już ich nie ma. Ich czas minal.
08.04.2022 11:26
No byli, szkoda że odeszli.
08.04.2022 10:48
To że chcieli odejść to jedno, ale mam wrażenie że klub nie do końca zrobił wszystko by zostali. Teraz sytuacja się powtarza i ciekawe jak skończy się sprawa Mullera, Neuera i Lewandowskiego?
08.04.2022 10:21
Szkoda mi jednego i drugiego. Pasowali do Bayernu. Zamiast ich powinien odejść Salihamidzic.
08.04.2022 09:04
No cóż piłkarze dobrze wiedzą, Flick wiedział, ale Hassan miał swoje zdanie i jeśli odchodzą Alaba i Boateng a przychodzą Omar i Upa to po pół roku widzimy wyraźny spadek
08.04.2022 00:27
"Takiego Boatenga" to my długo w Bayernie nie zobaczymy.
Z wyjątkiem jednego słabszego roku, facet prezentował naprawdę wysoki poziom. A przez 2-3 sezony, za czasów Pepa to był absolutny TOP.
To czego wczoraj brakowało najbardziej to jego podania,. przerzutów, rozegrania. Ani Lucas ani Upa nie mają kompletnie rozegrania, u Sule też to wygląda nijako. A w stylu gry jaki prezentujemy to jest kluczowe. Wczoraj aż się prosiło kilka razy zagrać długą piłkę, nie miał kto...
A kiedyś to nasi stoperzy z tego słynęli. Boateng, Dante, Badstuber, Hummels...kapitalnie rozgrywali. Teraz nie ma kto tego robić
07.04.2022 22:28
@Lampo Bayern od blisko dekady jest w ścisłym europejskim topie, który co roku jest faworytem do ostatecznego tryumfu w CL i mamy najlepsze wyniki o czym świadczy miejsce w klubowym rankingu uefa - więc kadra jaka co roku jest przygotowywana nadal na to pozwala, gdzie takie $ity może pomarzyć o takich wynikach jak nasze. Do tego płaci swoim zawodnikom naprawdę solidne pensje, o które ciężko w innych klubach co jest absolutnie zaprzeczeniem oszczędzania czy udawanego krezusa. I to wszystko bez bez finansowego dopingu tylko za swoje dzięki świetnemu zarządzaniu. Ligi krajowej Bayern nie zmieni, ani pogody w Monachium. Za to gwarantuje świetne warunki do zdobywania tytułów za godziwą pensje - jak dla mnie nie jest tak źle jak to przedstawiasz. I proponuje wejść na stronę bvb żeby zapoznać się z ich entuzjazmem :)
07.04.2022 22:08
Nie wiem czy Nagelsmann trochę za dużo nie kombinuje?
07.04.2022 21:53
@tapczan mówiąc, że zostaliśmy w tyle mam na myśli ciągłe, konsekwentne osłabianie naszej defensywy. Co gorsza, odnosi się wrażenie że my nic z tym nie próbujemy zrobić.
Dlaczego uważam, że jesteśmy w tych działaniach "za BVB" - oni zakontraktowali Sule, całkiem możliwe że dołożą Schlotterbacka - jakimś to optymizmem fanów BVB może napełniać.
A my? Z dwoma plecakami - Sarrem i Omarem. Z Pavardem, który z pewnością daje z siebie wszystko, ale czy to wystarczająco na FCB? Rzucamy teraz wszystkie siły na Mazzraouiego (i wysoką pensję!) - a tu jest typowe 50/50 - może być kotem, a może być średniakiem. Ale nawet jeśli okaże się kotem, czy to rozwiąże nasze problemy w defensywie? Czy widzisz tu jakiekolwiek powody do optymizmu?
I najbardziej smutne - wyróżniający zawodnicy w europejskich klubach, są łączeni z różnymi klubami ale jakoś niespecjalnie z nami - odnosi się wrażenie że Bayern stał się mało atrakcyjnym kierunkiem. Wiadomo, że życie w Monachium ma dużo mniej do zaoferowania niż w słonecznej Hiszpanii a do tego my ponad wszystko oszczędzamy. I tu rodzi się pytanie - czy my nie jesteśmy takim krezusem jakiego zgrywamy? Czy może wydajemy kasę nie tam gdzie trzeba? Ale to oczywiście rozkminia na inną okoliczność.
Ja po wczorajszym meczu nie napisałem ani jednego słowa krytyki względem piłkarzy. Dali z siebie wszystko, Coman tyrał jak szalony, choć wychodziło niewiele. My pewnie wywalczymy ten awans, ale prawie-porażka w Salzburgu i teraz ta w Villareal niestety wpisuje się w trend spadku jakości naszego składu. Bayern kilka lat temu takich meczy nie przegrywał (dobra, była jedna wtopa w Porto).
Mówiąc o zostawaniu w tyle, mam na myśli przede wszystkim perspektywy na przyszłość... a w obliczu tego co napisałem powyżej, jakoś ciężko mi o optymizm.
07.04.2022 20:45
Alaba sam porzucił rodzinę. A Boateng... Miał swoje problemy pozaboiskowe, szkoda, że ich wcześniej nie ogarnął.
07.04.2022 20:40
Brakuje Boa na środku pola chociaż robił błędy.... Ale nie takie jak UPA:(
07.04.2022 20:36
Jeden i drugi byli od kilku lat wywożeni na taczkach, ale jak zawsze działa zasada, że jak ktoś już odszedł to zyskuje na wartości byle tylko skrytykować klub.

Edytowano : 2022-04-07 20:37:48

Zostaliśmy w tyle za bvb ? :O

Edytowano : 2022-04-07 20:38:33

Zaraz zameldujemy się w 1/2 CL, ale Europa nam odjeżdża...
07.04.2022 19:51
Dajcie spokój z tym Alabą... Boatenga szkoda, ale Alaby? W życiu.
07.04.2022 19:26
To, co Lucas mowi między wierszami, to mniej więcej to:
Mieliśmy kozaków a teraz... niekoniecznie.
Pewnie Alaba czy schyłkowy Boa to juz nie był top topów, ale wciąż jakość wyższa niż wczoraj.

Mecz wczorajszy pokazal nam, jak Europa zaczyna nam odjeżdżać. W Villarreal gra wybitne zawody Foith, wchodzi zmiennik i poziom nie ulega zmianie.
U Nas od dwóch lat nie ma żadnego prawgo obrońcy, wbrew logice kupujemy przed sezonem drugiego lewego (Omara) który w sytuacji gdy pierwszy ma kontuzję pół roku, nie wstaje z ławy.
Zostaliśmy strasznie z tyłu, odcinamy kupony od kadry z sezonu 2020. Mówi sie o dwóch graczach Ajaxu, spoko - ale te lata zaniedbań powodują że to wciąż będzie za mało...
Ja rozumiem ze kryzys, pamiętam że była pandemia, ale my nie dziadujemy już tylko na tle Barcy czy Juve. My Zostaliśmy w tyle za BVB.
Niepokojące rzeczy dzieją się u Nas...