DieRoten.pl

Lewy: Klopp płacił mi po 50€ za 10 bramek na treningu

23.12.2020, 20:00:31

Nie tak dawno temu obszernego wywiadu dla francuskiego tygodnika „France Football” udzielił środkowy napastnik Bayernu Monachium − Robert Lewandowski.

W trakcie wywiadu dla francuskiego tygodnika, najlepszy strzelec Bayernu w ostatnich latach oraz Piłkarz Roku FIFA odniósł się między innymi do swojej przeszłości w Borussii Dortmund. Robert Lewandowski zdradził, że w trakcie treningów zakładał się z Juergenem Kloppem o liczbę bramek strzelonych w czasie sesji. Jak sam przyznał z perspektywy czasu było to pomocne.

Tak, to prawda, że Juergen płacił mi po 50 euro, robił to za każdy razem, gdy strzeliłem 10 goli na tym samym treningu. To był jego sposób, abym przekraczał swoje granice i zmuszał się do cięższej pracy − powiedział Polak.

− Przez pierwsze kilka tygodni to ja często płaciłem mu 50 €. Potem zaprzestał już tego - tracił za dużo pieniędzy (śmieje się). Ale to było dla mnie bardzo cenne, ponieważ poprawiłem wykańczanie - Klopp dostrzegł moje umiejętności i chciał, abym wykonał kolejne kroki − mówił dalej.

Ponadto Polaka zapytano o wybuch wulkanu Eyjafjallajökull w 2010 roku, który miał rzekomo pokrzyżować jego plany i transfer do Blackburn Rovers. Jak się jednak dowiedzieliśmy − w tamtym czasie Robert był zdecydowany na grę dla Borussii Dortmund, choć chciał poznać klub występujący w Premier League.

− Wiem, do czego zmierzasz (śmieje się). Prawda jest jednak taka, że to całe wydarzenie nie zmieniło biegu mojej kariery piłkarskiej − kontynuował Polak.

− Jedyne co przegapiłem, ponieważ samolot z Polski nie mógł wystartować do Blackburn, to okazja do zapoznania się z klubem, zespołem i całym ośrodkiem. Złożyli mi ofertę i chciałem się osobiście przekonać. Nikt nie musiał mnie do niczego zmuszać − dodał 32-latek.

− W tamtym czasie grając jeszcze dla Lecha wiedziałem, że trafię do Dortmundu. To była najlepsza decyzja dla mnie w tamtym czasie. Niemniej jednak byłem ciekawy zobaczyć jak wygląda klub grający w Premier League − podsumował Robert Lewandowski.

źródło: France Football

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)25.12.2020 10:33
Skuteczna motywacja i dzisiaj jest gladiator:-) dzięki Juergen
25.12.2020 02:35
Lewy już leci na złamany Eurocent żeby tylko mieć. Drugi Scrooge. Oczywiście żartuję żeby ktoś nie pomyślał że na serio
25.12.2020 01:30
Dziwne ale prawdziwe może motywował Lewego
24.12.2020 08:19
Flick chyba ta metode zastosował wzgledem Comana ktory ostatnio jakby poprawił swoje podania do partnerów w kluczowych momentach.
24.12.2020 00:08
To już Hazard ;) nie dziwię się że kucharski taka qw sknera był i jest ;)
23.12.2020 23:44
Ciekawe, ale nie takie głupie :) Klopp to na pewno wybitny trener.