DieRoten.pl
Reklama

Lewandowski o tournee, MLS i przygotowaniach do przyszłego sezonu

fot.
Reklama

Jak co roku Bayern Monachium w ramach przygotowań do nowego sezonu udaje się w tournee po jakimś kraju. Celem jest nie tylko odpowiednie przygotowanie, ale i również promocja marki FCB.

Podobnie jak przed rokiem FCB uda się do Stanów Zjednoczonych. Będzie to już czwarta edycja tak zwanego „Audi Summer Tour”. Mistrzowie Niemiec będą nie tylko trenować i promować markę FCB, ale i również zagrają towarzysko z Arsenalem, Realem Madryt oraz AC Milanem. Bayern odwiedzi takie miasta jak Los Angeles, Houston oraz Kansas City.

W ostatnim obszernym wywiadzie na temat nadchodzącego tournée wypowiedział się najlepszy strzelec bawarskiego klubu, czyli Robert Lewandowski. Polak odniósł się między innymi do celów podróży monachijczyków, życia w USA oraz rozgrywek Major League Soccer (amerykańska liga piłkarska).

− Tak, byłem bodajże 4 lata temu w LA. Znam to miasto, podoba mi się tam, wszystko jest wspaniałe, no może z wyjątkiem zbyt wielkich korków. Ale jeśli pomyślisz o życiu, to widzisz plażę i ludzi. Bardzo lubię LA. Nigdy nie byłem jednak w Houston czy Kansas City. Tego lata to będzie mój pierwszy raz – powiedział Lewandowski.

− Czasami oglądam NBA, to bardzo interesujący sport dla mnie. Podoba mi się atmosfera w arenie. Mam swoje 2 czy 3 drużyny w trakcie sezonu: Warriors, Chicago Bulls i LA Lakers. Czasami oglądam też inne dyscypliny. MLS jest dla mnie bardzo interesująca. Oglądam też czasami mecze NFL – mówił dalej.

− Moim zdaniem jakość piłki w USA i MLS rośnie bardzo szybko, gra tu wiele byłych piłkarzy z Europy. Imponuje mi, że jest coraz więcej hitów. Dostrzegam w MLS wiele potencjału i moim zdaniem za kilka lat będzie to silniejsza liga niż teraz czy kiedykolwiek wcześniej – skomentował Polak.

Jak dobrze wiemy monachijczycy powrócą z letniego tournée po USA pod koniec lipca. Dziennikarz obawia się, że taki terminarz może mieć wpływ na mecz o Superpuchar Niemiec, który tradycyjnie odbędzie się w sierpniu. Innego zdania jest jednak Robert, który jest pewny, że czas rozgrywania ICC jest idealny w kontekście przygotowań do nowego sezonu.

To nie będzie zbyt wcześnie, albowiem o SP Niemiec zagramy w sierpniu, dwa tygodnie później. Świetnie będzie zagrać przeciwko tym trzem wielkim zespołom w lipcu. Potem będziemy mieli 1 czy 2 tygodnie na przygotowanie się do pierwszego oficjalnego meczu w nowym sezonie. Mamy też bój o SP Niemiec, który jest dla nas bardzo ważny – podsumował Lewandowski.

Źródło: Bavarianfootballworks.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...