DieRoten.pl
Reklama

Lewandowski: Dzięki Guardioli zyskaliśmy inne spojrzenie na piłkę

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Zgodnie z obietnicą prezentujemy Was pozostałe fragmenty wywiadu Roberta Lewandowskiego dla francuskiego tygodnika „France Football”.

Robert Lewandowski zdradził co nieco odnośnie swojego rozwoju, wpływu snu na grę oraz medytacji. Polak nie ma wątpliwości, że kluczową rolę odgrywa też poznanie swojego ciała w jak najlepszy sposób.

Ponadto jedno z pytań dotyczyło pracy 32-latka z różnymi trenerami w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Jeśli mowa o Pepie Guardioli, to kapitan polskiej reprezentacji narodowej przyznał otwarcie, że dzięki Katalończykowi cały zespół zyskał zupełnie nowe spojrzenie na piłkę i taktykę.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia polski napastnik, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Robert Lewandowski na temat:

...pracy z terapeutą od snu:

„...Tak, to prawda. Ale to są dla mnie bardzo szczególne sprawy. Nie oznacza to, że jeśli coś zadziała na mnie, to zadziała również dla kogoś innego.”

...medytacji i jogi:

„...W umiarkowany sposób. Niewykluczone jednak, że będzie to miało wpływ na postępy w moich przygotowaniach w najbliższych miesiącach.”

...czynników ważnych w rozwoju:

„...Biorąc pod uwagę liczbę ważnych spotkań, które należy rozegrać z dużą intensywnością i wymaganą koncentracją, jakość snu jest ważna, ponieważ masz mało czasu na regenerację. Jeśli źle śpisz, będziesz mniej efektywny podczas meczu. Najważniejsze to słuchać swojego ciała. Po meczu często nadal jesteś podekscytowany, niekoniecznie gotowy do snu. Dlatego to ważne, aby poznać siebie, wiedzieć ile czasu organizm potrzebuje, aby adrenalina opadła i zoptymalizować sen. To też część przygotowań.”

...przygotowań do wielkich meczów:

„...Dla napastnika, tak jak dla bramkarza - bardzo ważna jest koncentracja. Dla nas reakcja musi być natychmiastowa i naturalna. Nie mamy czasu na myślenie.”

...odpoczynku od piłki:

„...Chodzę na spacery z rodziną, spędzamy tyle czasu, ile to możliwe. To czyni mnie szczęśliwym, pozwala mi naładować baterie, uwolnić napięcie i presję. Szczęście to klucz, aby odnieść sukces na boisku.”

...przesądów:

„...Właściwie to nie jestem przesądny. Powiedzmy, że mam kilka naturalnych automatów, jak zakładanie jednego buta przed drugim. Ale to nie jest coś, co kontroluję. Przesądy mogą być szkodliwe, gdy są brane na poważnie. Ponieważ rozprasza to Twoją koncentrację.”

...sławy:

„...Czy chwała i sława jest dla mnie ważna? Właściwie, to nie. Wiem, że sława i piłka są ze sobą ściśle powiązane, ale nie gram i nie dokonałem tego wszystkiego, żeby być sławnym.”

...pracy z Guardiolą:

„...W przypadku Guardioli wszystko kręci się wokół taktyki. Dzięki niemu zyskaliśmy inne spojrzenie na piłkę, z zupełnie innej perspektywy. Poszliśmy nawet o krok dalej. Wiele się u niego nauczyłem, zwłaszcza pod względem poruszania się na boisku.”

...pracy z Ancelottim:

„...W przypadku Ancelottiego było inaczej. Kiedy myślę o nim, to pierwsze co przychodzi mi na myśl, to sposób jak Carlo komunikował się z piłkarzami, podobnie zresztą jak Jupp Heynckes. To nie tylko wielcy trenerzy, ale i również ludzie. Carlo Ancelotti to bardzo spokojny człowiek, który również przekazuje wiele emocji. To wszystko pomaga Ci zrelaksować się na boisku. Carletto wygrał wiele tytułów. Zawsze był szczery, kiedy z nami rozmawiał.”

Źródło: France Football
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...