DieRoten.pl

Lahm wniesie Puchar Świata na Łużniki

13.07.2018, 07:49:44
Ł. Skwiot

Do końca mistrzostw Świata w Rosji pozostało już niewiele spotkań − mowa o zaledwie dwóch spotkaniach. Jutro odbędzie się mecz o 3. miejsce, zaś wielki finał zaplanowano no niedzielę.

Jak dobrze wiemy obrońcy tytułu – Niemcy – nie wyszli ze swojej grupy kompromitując się przed całym piłkarskim światem. Mimo wszystko wielki zaszczyt spotka byłego kapitana niemieckiej reprezentacji, która w 2014 roku sięgnęła po trofeum Pucharu Świata.

Mowa rzecz jasna o Philipp Lahmie, który tuż po wygraniu Mundialu przeszedł na reprezentacyjną emeryturę – legenda niemieckiej piłki i Bayernu Monachium przed niedzielnym finałem wniesie Puchar Świata na Łużniki w Moskwie.

Zaprezentuję trofeum w imieniu niemieckiej kadry i całego niemieckiego narodu. Przekażemy tę dumę, która napawała nas przez ostatnie 4 lata jako mistrzowie Świata – powiedział Philipp Lahm.

Korzystając z okazji dziennikarz zapytał Lahma także o zwycięstwo Niemiec na Mundialu w Brazylii przed 4 laty oraz kompromitujące zawody w wykonaniu swoich rodaków na tegorocznym turnieju w Rosji.

− Pamiętam kiedy sędzia zagwizdał po raz ostatni w finale. Minuty dzielące nas od bramki strzelonej przez Mario Goetze do końca meczu były najdłuższe w moim życiu. Stale myślałem sobie: ‘Proszę, proszę gwiżdż już koniec!’ – ujawnił legendarny kapitan.

− Niemcy zawiedli na MŚ w tym roku, ale jestem pewny, że mają siłę, aby wrócić silniejsi i wychować nową generację, która będzie współgrała z legendarną wypowiedzą Linekera: ‘Piłka to prosta gra. 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na końcu i tak wygrywają Niemcy’ – podsumował Niemiec.

źródło: Sport
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama13.07.2018 11:51
Co do gry reprezentacji Niemiec na tym Mundialu to faktycznie była ona po prostu słaba. Według mnie najbardziej zabrakło pomysłu na grę i zdeterminowania. Fajnie będzie zobaczyć Philippa Lahma, który wyniesie Puchar dla zwycięscy tegorocznego turnieju :)
13.07.2018 11:07
Jestem pewny że tak drugi fatalny strat Niemcom się już prędko nie powtórzy.
13.07.2018 09:52
No trzeba przyznać, zagrali fatalnie. Ja jednak wciąż nie umiem zrozumieć tego, że od trzech mundiali mistrz nie umie wyjść z grupy.
13.07.2018 08:41
Lahm to się pewnie za głowę łapał oglądając to gówno które zagrali Niemcy.

reklama