DieRoten.pl

Lahm uhonorowany nagrodą przez władze Bawarii

08.07.2017, 11:49:02
Ł. Skwiot

Wielki zaszczyt spotkał legendarnego Philippa Lahma, który w minionym sezonie zakończył swoją karierę piłkarską. Niemiec otrzyma "Osobistą Nagrodę Premiera Bawarii".

To już pewne! 22 lipca Philipp Lahm za swoją niesamowitą karierę piłkarską i wszelkie osiągnięcia w sporcie otrzyma od władz Bawarii osobistą nagrodę.

Philipp Lahm to wyjątkowa figura w świecie piłki nożnej i imponujący na każdym kroku człowiek. Jego inteligencja, silne słowa, ambicja i  poczucie właściwej okazji i umiaru ukształtowały jego karierę. Philipp zawsze pozostał wiernym swoim ideom − powiedział premier Bawarii, Horst Seehoefer.

− Lahm to prawdziwy wzór do naśladowania nie tylko dla osób, które marzą o tak wielkiej karierze w piłce. Philipp za każdym razem ekscytował nas swoimi występami, dlatego też zasłużenie jest zwycięzcą Plebiscytu Sportowego Bawarii w 2017 roku − dodał Seehoefer.

Lahm to bez wątpienia legenda nie tylko Bayernu Monachium, ale i całych piłkarskich Niemiec. W całej swojej karierze Philipp zdobył między innymi 8 tytułów mistrzowskich, 6 Pucharów Niemiec, Ligę Mistrzów, zaś w 2014 roku wraz z kadrą narodową Niemiec sięgnął po mistrzostwo Świata. Warto również podkreślić, że na setki rozegranych spotkań, Lahm ani razu w karierze nie został ukarany czerwoną kartką!

Dla Philippa nie jest to pierwsza tego typu nagroda w karierze. Już w 2009 roku dostąpił zaszczytu odebrania nagrody w kategorii "Topowego sportowca plus" za jego wkład w fundację zaangażowaną w pomoc dzieciom w niekorzystnym położeniu w Niemczech i Afryce.

 

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama08.07.2017 12:00
08.07.2017 11:50
Brawo, zasłużył na tę nagrodę bez dwóch zdań!!

reklama