DieRoten.pl

Lahm: Jestem spokojny, w Bayernie zawsze coś się działo

18.05.2022, 12:10:05
Ł. Skwiot

Mając na uwadze wydarzenia z kilku ostatnich miesięcy w klubie ze stolicy Bawarii, wielu kibiców oraz ekspertów nie tylko krytykuje, ale i niepokoi się o sytuację w Bayernie.

Szefom bawarskiego klubu zarzuca się przede wszystkim brak rozwagi przy dokonywaniu transferów oraz zbytnie skąpstwo w przypadku przedłużania kontraktów – mowa tutaj miedzy innymi o odejściu za darmo do BVB Niklasa Suele.

Ponadto oliwy do ognia dolały niedawne informacje i wypowiedzi Roberta Lewandowskiego, który z racji na brak uznania, przeciąganie rozmów oraz kilka innych czynników postanowił nie przedłużać kontraktu. Ponadto FCB zaliczyło dość słaby sezon, zdobywając „tylko” mistrzostwo kraju. Ostatnio swoje zdanie nt. mijającego sezonu oraz niepokojów w klubie wyraził legendarny Philipp Lahm. Niemiec nie ukrywa, iż odejście Haalanda i „Lewego” w jednym okienku byłaby wielką stratą dla ligi.

− Oczywiście to coś dobrego, że Bayern zdobył mistrzostwo. Ale każdy doskonale wie, że w takim klubie jak Bayern, jeden tytuł na dłuższą metę to za mało – powiedział Lahm.

− Jestem spokojny. Zawsze coś się działo. Bayern zawsze był polaryzujący, już od 50 lat – mówił dalej.

− Obaj są napastnikami absolutnej światowej klasy, którzy odchodzą z Bundesligi. To wielka szkoda. Liga potrzebuje takich najlepszych zawodników o międzynarodowym kalibrze – dodał.

− To oczywiście szkoda. Nie mam pojęcia czy Bayern pozwoli mu odejść. Szkoda, że w ogóle odchodzi z Bundesligi i nie zostaje w niej do końca kariery – podsumował Philipp Lahm.

Podczas gdy Erling Haaland został już ogłoszony jako nowy zawodnik Manchesteru City, to w przypadku Roberta Lewandowskiego media nieustannie spekulują o przenosinach do Barcelony lub Chelsea, która miała włączyć się niedawno do wyścigu.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)18.05.2022 15:40
Jak już Lahm coś mówi, to nie są to brednie. Musi przynajmniej trochę wiedzieć.
18.05.2022 14:01
Wątpię żeby wiedział więcej, wewnątrz klubu dzieją się rzeczy niedobre, panuje chaos ale wszystko zostaje wewnątrz.
18.05.2022 13:21
Pewnie wie więcej niż my i zaraz wszystko się uspokoi.
18.05.2022 12:25
Podziwiam spokój Lahma i mam nadzieję, że jest on spowodowany tym, że wie coś więcej od zwykłych kibiców.