Kroos daje Niemcom brązowy medal MŚ U-17

Zawdonik Bayernu Monachium Toni Kroos po raz kolejny udowodnił, że reprezentacja Niemiec do lat 17 to przede wszystkim on. Przez całe Mistrzostwa Świata do lat 17 w Korei Południowej młody piłkarz FCB spisywał się fantastycznie, a w meczu o 3. miejsce strzelił bramkę i zaliczył asystę, dzięki czemu Niemcy pokonali Ghanę 2:1! Pomocnik Bawarczyków już w 17. minucie wyprowadził zespół, którego jest kapitanem, na prowadzenie. Technicznym strzałem z rzutu wolnego pokonał rozpaczliwie interweniującgo bramkarza rywali.

Rywale za sprawą pięknej bramki Oseia (67.) doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się już, iż bez dogrywki się nie obejdzie, ostanią próbę ataku na bramkę Ghany w drugiej minucie dolicznego czasu gry podajął Kroos. Toni zabrał się z piłką ze środka boiska, minął jednego obrońcę i wspaniałym podaniem obsłużył Alexandera Essweina, który zdołał pokonać golkipera przeciwników.

Kroos w całym turnieju w sześciu spotkaniach strzelił 5 bramek. Dla młodych niemieckich zawodników wielkim wyróżnieniem był fakt, iż sukcesu gratulował im osobiście sam Franz Beckenbauer.