DieRoten.pl

Konferencja: Sytuacja Kimmicha nie jest dramatyczna

fot.
Reklama

Już jutro o 15:30 na Allianz Arenie w Monachium, odbędzie się pojedynek w ramach 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy miejscowym Bayernem Monachium a FSV Mainz.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez 5 zawodników. Mowa o takich piłkarzach jak Joshua Kimmich, Eric Maxim Choupo-MotingMarcel SabitzerJosip Stanisic oraz Leon Goretzka.

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Mainz, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…Mainz: 

,,…Dobra gra Mainz nie jest dla mnie zaskoczeniem. Bardzo dobrze się rozwinęli. Mainz gra z wielką werwą. To zawsze emocjonalne pojedynki z nimi, bronią z pasją. Mają dobrą linię obrony i są niebezpieczni w kontrataku. Mają też 2 znakomitych napastników. Zasłużenie zajmują dobrą pozycję w tabeli. Zasługi Bo Svenssona są wybitne, Christiana Heidla również. Mainz jest bardzo stabilne.” 

…sytuacji kadrowej: 

,,…Leon niestety nie może zagrać, ma problemy ze ścięgnem rzepki. Serge Gnabry będzie znów do naszej dyspozycji, nie ma już żadnych problemów i może grać.” 

…rozczarowania Lewandowskiego: 

,,…Po gali Złotej Piłki kontynuuje swoją karierę i stara się pobić jeszcze więcej rekordów. Ma bardzo dobrą mowę ciała i przychodzi na trening promieniejąc radością. Lewy jest w dobrej formie i również dużo biega w obronie. Jest w dobrym nastroju i formie, może znów jutro strzeli.” 

…możliwego setnego zwycięstwa jako trener: 

,,…Myślałem, że mam już więcej (śmieje się). Może potem będę mógł się napić grzanego wina, to niezła liczba.” 

…nastrojów w zespole: 

,,…Zawodnicy są w dobrych nastrojach. Jak na razie dobrze radzimy sobie z trudną jesienią. Dziś trenowaliśmy bardzo dobrze. Teraz chcemy po prostu wygrać trzy ostatnie mecze w tym roku i w razie potrzeby dokonać rotacji. Wszyscy zawodnicy robią dobre wrażenie.” 

…Coco Tolisso: 

,,…Wzrost formy Coco nie jest dla mnie zaskoczeniem. W tej chwili jest bardzo szczęśliwy, ponieważ wcześniej grał poniżej swoich możliwości. Jest bardzo ważnym zawodnikiem i odgrywa dobrą rolę. Fizycznie przesuwa obecnie swoje granice, jutro znów zagra. Coco Tolisso z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Dlatego też jutro zagra ponownie od samego początku.” 

…gry i sterników Mainz: 

,,…Mainz gra bardzo agresywny futbol. Drużyna gra tak, jakby Bo Svensson żyje grą na linii bocznej, czyli bardzo emocjonalnie. Oni zawsze chcą wygrywać i bronią bardzo kompaktowo. Są bardzo, bardzo dobrzy w kontratakowaniu. Martin Schmidt i Christian Heidel to dwie osobowości, które wykonują świetną pracę na swoich stanowiskach w Mainz i wspierają Svenssona. Chylę czoła przed pracą Svenssona. Mimo to chcemy jutro wygrać!” 

…sytuacji Kimmicha i Choupo: 

,,…Z Jo i Choupo jest identycznie. Obaj mają nacieki w płucach. Dlatego przez najbliższe dziesięć dni mogą trenować tylko pod bardzo małą presją. Wtedy się przekonamy. Normalny przebieg byłby taki, że po dziesięciu dniach złogi w płucach stałyby się mniejsze. W takim razie mam nadzieję, że wrócą w drugiej połowie sezonu. Sytuacja nie jest dramatyczna.” 

…nieobecnych: 

,,…Sabitzer definitywnie wypada z gry w jutrzejszym meczu. Goretzka nie zagra, ale gotowy jest Gnabry. Co do reszty (z wyjątkiem Choupo i Kimmicha), to wszyscy są zdrowi i gotowi do gry.” 

…obaw o wydajność Kimmicha: 

,,…Nie martwię się o to, bo nie wygląda to aż tak dramatycznie. Nie miał też żadnych poważnych objawów. Będzie mógł jak najszybciej powrócić do swoich granic wydajności.” 

…kondycji i atmosfery w zespole: 

,,…Myślę, że zawodnicy są w dobrej formie. Atmosfera jest dobra zarówno na boisku, jak i w szatni. Myślę, że do tej pory całkiem nieźle radziliśmy sobie ze skomplikowaną jesienią, nawet przy wielu kontuzjach i absencjach. Ale nadal chcemy wygrać pozostałe mecze i utrzymać dystans do Dortmundu w lidze. Będziemy iść pełną parą do przodu.” 

…psychiki Kimmicha: 

,,…Oczywiście, jako pełnokrwisty sportowiec, Jo zawsze chce być na boisku, zwłaszcza, że właściwie zawsze był sprawny. Oczywiście nieobecność jest długotrwała. To jasne, że ostatnie tygodnie, w tym relacje medialne, odciskają na tobie swoje piętno.” 

…ataków na Kimmicha: 

,,…On nie jest kozłem ofiarnym. Tutaj w Niemczech trzeba dopuszczać opinie. Podjął swoją decyzję, trzeba to zaakceptować.” 

...Roberta Lewandowskiego: 

,,...Jakoś nie zauważyłem żadnej zmiany w jego głodzie i ambicji zdobywania bramek po gali Ballon d'Or. Jest w niesamowicie dobrej formie, zaś w obronie spisuje się równie dobrze. On po prostu chce odnosić sukcesy z Bayernem!” 

 

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...