DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Spodziewam się, że zagramy topowy mecz

fot.
Reklama

Już jutro o 20:30 Bayern Monachium w ramach pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi podejmie na własnym podwórku drużynę TSG 1899 Hoffenheim.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Niko Kovac – odpowiadał na przeróżne pytania zgromadzonych na sali dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych zawodników czy spraw związanych z klubem.

W rozmowie z dziennikarzem trener bawarskiego klubu oznajmił, iż w pojedynku z "Wieśniakami" z całą pewnością zabraknie Serge'a Gnabry'ego. Na całe szczęście gotowy do gry jest już David Alaba. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Jamesa Rodrigueza.

– Jutrzejszego wieczora będę miał do swojej dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem Serge'a Gnabry'ego – powiedział Niko Kovac.

– David jest zdrowy i w pełni sprawny. Trenował w tym tygodniu bardzo dobrze i jest jedną z opcji na jutro. Jestem bardzo zadowolony z niego i jego zaangażowania – mówił dalej Chorwat.

– Jest różnica, kiedy zawodnik mówi 'Jestem sprawny' i kiedy trener mówi, że jego gracz jest gotowy i sprawny. Zawodnicy zawsze mówią, że są zdrowi – kontynuował.

W dalszej części konferencji szkoleniowiec bawarskiego klubu odniósł się jeszcze do ostatniego szczerego wywiadu Roberta Lewandowskiego dla niemieckiego dziennika "Sport Bild". Kovac zdradził także, iż odbył z Polakiem otwartą i bardzo szczerą rozmowę.

Nie mogę mówić o tym co miało miejsce w ostatnim sezonie, ponieważ nie było mnie tutaj, ale każdy człowiek potrzebuje uznania, uczucia i wsparcia. Robert znów ma czystą głowę i chce dać z siebie absolutnie wszystko dla klubu − ujawnił trener FCB.

Wyraził to co chciał powiedzieć w rzeczywistości. Nie zaatakował nikogo, po prostu wyraził swoje uczucia. Odbyłem z nim bardzo dobrą rozmowę, nie jako trener, ale jako człowiek. Rozmawialiśmy otwarcie i szczerze. Rozumiem go stwierdził 46-latek.

Od dłuższego czasu w mediach stale przewija się transfer Sebastiana Rudego oraz Jerome'a Boatenga. Były szkoleniowiec nie ukrywa, że chciałby pozostania stopera na kolejny sezon. W przypadku Rudego jego przyszłość wciąż jest sprawą otwartą.

Okienko transferowe jest wciąż otwarte i wiele się może wydarzyć. Sebastian to dobry zawodnik. Jeśli zostanie w naszym klubie, to dobrze, ale jego transfer również może dojść do skutku − mówił dalej.

− W sprawie Jerome'a nie wiem nic więcej niż wy. Na ten moment po prostu jest on gorącym tematem. Razem z nim w zespole mamy trzech światowej klasy stoperów, wliczając Hummelsa oraz Suele. Byłbym szczęśliwy, gdyby Boa został z nami − dodał Kovac.

Obecni na sali konferencyjnej dziennikarze poprosili Niko Kovaca także o kilka słów odnośnie letnich przygotowań "Bawarczyków" do nowego sezonu. Jak mogliśmy się dowiedzieć sztab szkoleniowy FCB jest bardzo zadowolony z postępów jakie poczynił zespół w tym okresie.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzami 46-letni trener "Gwiazdy Południa" zdradził także, iż od samego początku wystąpi Manuel Neuer, zaś kilku zawodników będzie musiało zasiąść na trybunach...

Mamy za sobą siedem intensywnych tygodni przygotowań, pracowaliśmy bardzo ciężko i znajdujemy się na świetnym poziomie fizycznym i technicznym. Spodziewam się, że moja drużyna zagra jutro topowy mecz. Jesteśmy podekscytowani, za nami siedem tygodni przygotowań. Moim zdaniem obie strony są dobrze przygotowane − stwierdził Chorwat.

− Jestem szczęśliwy, że Manu wrócił. To prawdziwy lider. Jego obecność na boisku gwarantuje szacunek u rywali. Pod względem treningów to pozytywny maniak. Sven Ulreich rozegrał bardzo dobry zeszły sezon, ale w osobie Neuera mamy kapitana i lidera. Manu oczywiście jutro zagra i miejmy nadzieję pomoże nam najlepiej jak potrafi − mówił dalej.

− Będziemy musieli rotować składem. Na boisku zagra 11 gwiazd, kolejnych siedem zasiądzie na ławce, ale kilka gwiazd będzie musiało zasiąść na trybunach − zakończył.

Źródło: FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...