DieRoten.pl

Konferencja: Bouna trenował ostatnio bardzo dobrze

02.10.2021, 13:24:39
Foto Olimpik

Już jutro o 17:30 na Allianz Arenie w Monachium, odbędzie się pojedynek w ramach 7. kolejki Bundesligi pomiędzy miejscowym Bayernem a Eintrachtem Frankfurt.

reklama

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, szkoleniowiec FCB będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez trzech zawodników. Będąc dokładniejszym mowa o Corentinie Tolisso, który nadal boryka się z urazem łydki, Kingsleyu Comanie (trenuje już z zespołem) oraz Svenie Ulreichu (kontuzja kolana).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Eintracht, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…sytuacji kadrowej:

„…King nie jest jeszcze gotowy. Mamy nadzieję, że będzie w składzie na Leverkusen. Coco robi duże postępy. Celujemy w podobny okres powrotu jak w przypadku Kinga. Benji Pavard jest zawieszony, poza tym wszyscy są sprawni.”

…Comana:

„…Coman nie uda się na zgrupowanie reprezentacji narodowej, lecz zostanie w Monachium, gdzie będzie stopniowo budowany.”

…pochwałach ze strony Kahna:

„…To zawsze miłe, gdy słyszy się pozytywne rzeczy na swój temat. Niemniej jednak, zawsze należy prawidłowo klasyfikować rzeczy i właściwie je rozumieć. Mam świadomość, że przejąłem dobry zespół, który automatycznie robi wiele rzeczy dobrze. Zawsze zachowuję względną neutralność, ponieważ rzeczy zawsze mogą szybko przybrać pozytywny lub negatywny obrót. Jednakże mimo to, oczywiście cieszę się, gdy ludzie odbierają to pozytywnie.”

…Frankfurtu i Glasnera:

„…Glasner reprezentuje bardzo szczególny styl, który polega na prostej grze. Oprócz zmiany trenera, w Eintrachcie doszło też do kilku odejść. Stracili swojego najlepszego napastnika w osobie Silvy. Dlatego też z pewnością będzie to wymagało czasu. To nie tylko zespół, który stoi głęboko z tyłu, ale także ma dużo wysokich wygranych piłek. Będzie to dla nas z pewnością trudne zadanie. Musimy pokazać się z jak najlepszej strony, aby wygrać jutrzejszy mecz.”

…braku szans dla Sabitzera:

„…W przypadku Sabiego, podczas przygotowań prawie w ogóle nie trenował, gdyż miał problemy z przywodzicielem. To ważne, aby ogólna struktura była bardzo stabilna, dzięki czemu wejdziemy na właściwe tory.”

…Marcela Sabitzera:

„…Sabi robi stopniowo progres. To oczywiste, że dostanie swój czas i szansę. Marcel to topowy zawodnik, co potwierdził na treningach w tym tygodniu, prezentując bardzo wysoki poziom.”

…rotacji:

„…Dokonuje wielu zmian. Jeśli prowadzimy bardzo wysoko stosunkowo wcześnie, to oczywiście można sobie pozwolić na wcześniejsze zmiany i tak też robię. Dobrze kontrolujemy obciążenie bez przesadzania ze zmianami. Statystyki dotyczące urazów pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku.”

…bilansu spotkań z SGE:

„…W zasadzie nie jestem tym zainteresowany, ponieważ mecze z przeszłości nie zapewnią Ci niczego nowego. Ale oczywiście zapoznałem się z tym bilansem.”

…zastąpieniu Pavarda:

„…Mamy kilku zawodników, którzy mogą grać na pozycji Pavarda. Dostępne są Stani, Niki, a także Bouna. Bouna wykonał w ostatnich tygodniach dobrą pracę, wdrażając w treningach rzeczy, które chcemy od niego oglądać cały czas.”

źródło: FCB / FCB TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama03.10.2021 14:47
Bardzo dyplomatyczne :)
02.10.2021 23:55
Sarr daje tak dobre zmiany, że nawet jak wchodzi na 10 minut daje minimum jedna szansę na srogi kontratak... Cóż... Julek, naprawdę widać, że obecnie dużo wyciągasz z zawodników, ale jak masz zamiar mówić coś o Buni, to odstaw alkohol...

Edytowano : 2021-10-02 23:56:58

@lukasRasialdo... Jakoś tak, przepraszam, jeśli przekręciłem... Sarr mógł odejść i zarabiać 2-3 razy mniej w klubach, które go chciały, taka to jego ambicja, by zostać w Bayernie...
02.10.2021 21:37
Sarr może zostawiać za dużo miejsca dla kostica
Który umie dobrze dośrodkować piłkę
Lepiej postawić na stanisica lub na süle
02.10.2021 20:19
JN rotuje składem z głową więc napewno dobrze dobierze zawodników.
02.10.2021 19:22
@LukasRaesialdo sporo racji, Bouna Sarr mimo swojego wieku zrobił progres. Pierwszoplanową postacią nie będzie ale na zmiennika ze średniakami Bundesligi wystarczy. Cuisance niestety ale ze swoim podejściem nie pasuje do tego klubu. Są ciekawsze talenty w akademii, na które warto stawiać.
02.10.2021 15:26
Trzeba uczciwie przyznać, że z zawodników którzy byli na wylocie, a ostatecznie zostali Sarr sprawia najlepsze wrażenie. Ostatnie zmiany w jego wykonaniu były dość przyzwoite. Oczywiście to nigdy nie był i nie będzie zawodnik z jakością na Bayern, ale nie można mu odmówić ambicji i charakteru - chciał zostać i walczyć; i tak właśnie robi. Mimo braku odpowiednich umiejętności w mojej ocenie zasługuje na pochwałę. Co nie zmienia faktu, że nie ma u nas przyszłości, ale nie uważam żeby zasługiwał na taki hejt i szyderę. Porównajcie postawy jego i Cuisance'a np.
02.10.2021 13:27
Tak przypuszczałem że Coman nie zagra.