Kolejna porażka Bayernu II...

Nie dalej jak w ubiegłą niedzielę swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

MSV Duisburg 3:2 (2:0) FC Bayern II

Podobnie jak w poprzedniej kolejce, podopieczni Sebastiana Hoenessa nie zdołali dopisać do swojego dorobku żadnych punktów. Po ostatniej porażce 3:2 z FC Carl Zeiss Jena, tym razem druga drużyna Bayernu Monachium w ramach osiemnastej kolejki trzeciej ligi niemieckiej, została pokonana na wyjeździe 3:2 przez liderów, czyli MSV Duisburg.

Obie bramki dla „Gwiazdy Południa” zdobył niezawodny Kwasi Okyere Wriedt, który od momentu rozpoczęcia sezonu 2019/20 w osiemnastu spotkaniach ustrzelił już 12 bramek. Obecnie FCB II zajmuje odległą, bo piętnastą lokatę z dorobkiem 22 punktów. Strata monachijczyków do liderów z Duisburga wynosi dokładnie 15 oczek.

Oczywiście jesteśmy bardzo zawiedzeni tym wynikiem. Zespół pokazał się z odważnej strony i walczył do samego końca, nie poddawali się. W pierwszej połowie zostaliśmy ukarani za nasze indywidualne błędy – powiedział po meczu Sebastian Hoeness.

Gospodarze od samego początku próbowali przejąć kontrolę nad meczem, ale monachijczycy przez pierwsze kilkanaście minut opierali się skutecznie. W pierwszej fazie spotkania bliscy strzelania bramki dla MSV byli Daschner, Stoppelkamp oraz Scepanik. W przypadku Bayernu szczęścia próbował między innymi Wriedt. Niestety w 31. minucie Duisburg wykorzystał błąd w obronie „Bawarczyków” i wyszedł na prowadzenie. Zaledwie pięć minut później podopieczni Sebastiana Hoenessa po raz drugi zostali skarceni za błąd w defensywie… Stracone dwie bramki podziałały motywująco na gości, którzy w końcówce pierwszej połowie stali się znacznie aktywniejsi.

Po zmianie stron zawodnicy „Gwiazdy Południa” w dalszym ciągu naciskali na swoich rywali i zostali nagrodzeni w 55. minucie. Sędzia nie miał wątpliwości, po tym jak w polu karnym sfaulowany został Sarpreet Singh. Do jedenastki podszedł Wriedt, który nie pomylił się i strzelił na 2:1. Niestety MSV wkrótce potem ponownie zdominowało swoich rywali, czego efektem było trafienie na 3:1 za sprawą Scepanika. W późniejszym czasie MSV mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Fruechtl. Choć „Bawarczycy” przegrywali 3:1, to w dalszym ciągu starali się jeszcze wywieźć z Duisburga choć punkt. Mimo usilnych starań pojedynek zakończył się wynikiem 3:2, zaś w doliczonym czasie gry swojego drugiego gola zdobył niezawodny Wriedt.

Bramki: 1:0 Albutat (31’), 2:0 Vermeij (36’), 2:1 Wriedt (55’), 3:1 Scepanik (67’), 3:2 Wriedt (90’)

Bayern II: Fruechtl - Richards, Feldhahn, Mai, Koehn (71’ Stanisic) - Rochelt, Welzmueller (80’ Kern), Singh, Dajaku (71’ Yilmaz) - Wriedt, Zirkzee

Do akcji podopieczni Sebastiana Hoenessa wracają w najbliższą sobotę, kiedy to w ramach dziewiętnastej kolejki 3. Ligi podejmą na własnym podwórku 1. FC Kaiserslautern. Początek starcia o 14:00.