Kohr: Zabrakło nam odwagi z Bayernem

Przed kilkoma dniami, po wielotygodniowej przerwie do akcji w rozgrywkach Pucharu Niemiec powrócili zawodnicy Bayernu Monachium.

Jak już dobrze wiemy, podopieczni Juliana Nagelsmanna ostatecznie nie okazali litości swoim rywalom z drużyny FSV Mainz 05 i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 4:0, dzięki czemu awansowali bez najmniejszych przeszkód do ćwierćfinału rozgrywek DFB Pokal.

Co do porażki i odpadnięcia z „Bawarczykami”, na łamach klubowych mediów, swoje zdanie wyraził Dominik Kohr. Pomocnik zaznaczył również, że Bayern zasłużył sobie na taki wynik ciężką pracą i niezwykłą skutecznością.

− Przed przerwą zabrakło nam odwagi, nie byliśmy na boisku pod każdym względem. Byliśmy zmotywowani, tak samo jak kibice, chcieliśmy złożyć oświadczenie i zdenerwować Bayern Monachium – powiedział Kohr.

− Ale przy takiej skuteczności jak w pierwszej połowie nie zasłużyliśmy na to, byli po prostu bardziej waleczni. W drugiej połowie nie mieliśmy już nic do stracenia. Trener powiedział nam jednak, że musimy wystąpić inaczej, także z myślą o weekendzie – dodał.

− W sumie nie wystarczyło to do awansu o jedną rundę. Musimy zareagować i pokazać reakcję w weekend, ponieważ jesteśmy w najlepszej formie, kiedy jesteśmy aktywni – podsumował Dominik Kohr.

Biorąc pod uwagę wyniki w ramach 18. kolejki niemieckiej Bundesligi, przewaga w tabeli ligowej FCB stopniała już do zaledwie jednego punktu…

Źródło: Mainz