DieRoten.pl

Klinsmann: W kadrze narodowej brakuje lidera

22.11.2020, 02:12:36
Ł. Skwiot

Od momentu ostatniej haniebnej porażki kadry narodowej Niemiec z Hiszpanią, w mediach pojawia się coraz więcej krytycznych głosów odnośnie Joachima Loewa i nie tylko.

Tym razem swoje stanowisko w kwestii niemieckiej reprezentacji wyraził były jej selekcjoner − Juergen Klinsmann. Niemiec nie ukrywa, iż największym problemem „Die Mannschaft” jest obecnie brak lidera na boisku.

Ze słów niemieckiego szkoleniowca można wywnioskować, że jednym z takich piłkarzy, którzy z pewnością pomogliby drużynie jest Thomas Mueller, czyli jeden z najważniejszych zawodników w obecnym zespole Hansiego Flicka.

− Najbardziej zastanawiająca jest kwestia przywództwa. Kto jest tak naprawdę prawdziwym liderem tego zespołu? Nikt na boisku poza Manu Neuerem nie poczynił tego kroku w ostatnich 2 latach − powiedział Juergen Klinsmann.

− To naprawdę przykre, kiedy się na to patrzy. Nie ma lidera na boisku, takiej osobowości, która wysłałby sygnał po drugiej czy trzeciej bramce − mówił dalej.

− Sane, Gnabry - wszyscy oni podążają na boisku za Muellerem, dlatego Bayern jest niepokonany w Lidze Mistrzów od tak dawna, że nawet już nie wiem od kiedy dokładnie. To bardzo, ale to bardzo wielki problem dla kadry narodowej na 6-7 miesięcy przed Euro − podsumował Klinsmann.

Choć niedawno media informowały, że Joachim Loew nie zostanie zwolniony, to z informacji niemieckiego dziennika „Bild” wynika, że 4 grudnia dojdzie do kolejnego spotkania, podczas którego tłumaczyć będzie musiał się Oliver Bierhoff. Zanim do tego jednak dojdzie, to Niemiec spotka się ze sztabem szkoleniowym kadry narodowej, aby przygotować analizę. Dziennikarze podkreślają, że wielu członków DFB coraz krytyczniej odnosi się do pracy selekcjonera i zastanawia się czy możliwy jest powrót Boatenga, Muellera i Hummelsa.

źródło: ESPN / Sport1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (8)

reklama22.11.2020 18:47
Dlatego tak ważne jest żeby Muller Boateng i Hummels powrócili.
22.11.2020 14:06
@josh1982 trener może i tak ale manager, organizator, wizjoner to już inna bajka;-)
22.11.2020 13:17
Akurat Klinsmann jako trener był nieporozumieniem i jego wypowiedz ma najmniejsze znaczenie!!
22.11.2020 11:14
Powiedziałbym Manu i Josh. Tylko,że Manu jako bramkarz nie weźmie na barki ciężaru, nie poderwie zespołu.
Decyzje Jogiego niezrozumiałe, zagubił się chłop całkiem.
2014-2020 droga od bohatera do zera:-(
22.11.2020 11:13
O tym, że największą winę za porażkę, przy takiej klasie zawodnikach jakich ma do dyspozycji ponosi Loew pisałem po meczu, ale w tym co powiedział Klinsmann też widzę sporo racji. Na boisku nie ma lidera nr 1 czyli Muellera, nie było też lidera nr 2 czyli Kimmicha i brak organizacji gry po stronie "Die Mannschaft" by widoczny. Oczywiście nie zwalnia to z odpowiedzialności Loewa, który powinien takie problemy przewidzieć i rozwiązać je.
22.11.2020 11:10
Lowek już nie myśli powoli
22.11.2020 09:13
Po prostu przestało to działać, nikt nie ujmuje sukcesów Jogiemu, ale czas na zmiany. I nawet Mueller nie pomógłby już tej reprezentacji. Zresztą jak już parę razy pisałem gdyby wrócił to przy katastrofie reprezentacji na ME ( a jest to bardzo prawdopodobne) to pewnie zostałby jej twarzą i kozłem ofiarnym.
22.11.2020 08:44