DieRoten.pl

Kimmich, Neuer i Mueller pewni XI na Mundialu?

09.06.2022, 08:48:07

Jak dobrze wiemy, obecnie trwa druga przerwa reprezentacyjna w 2022 roku – większość reprezentacji ma już za sobą po dwa spotkania, w tym niemiecka drużyna.

Wśród nich można wymienić Niemców, którzy póki co odnieśli dwa remisy. W pierwszym meczu podopieczni Hansiego Flicka zremisowali 1:1, po czym powtórzyli ten sam wynik w pojedynku z Anglikami.

Warto wspomnieć, że w obu tych spotkaniach, selekcjoner „Die Mannschaft” zdecydował się wystawić w jedenastce takich graczy jak Manuel Neuer, Antonio Ruediger, Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller. W rozmowie dla „DFB.de”, Hansiego zapytano, czy wspomniani piłkarze mogą być już pewni swojego udziału i XI na Mundialu w Katarze.

− Nie wybiegamy jeszcze tak daleko w przyszłość, jeśli chodzi o Mundial. Te cztery mecze mają na celu sprawdzenie, w jakim punkcie znajdujemy się na naszej drodze – powiedział Flick.

− W piłce nożnej i w życiu wiele rzeczy może się szybko zmienić. Nie bez powodu często podkreślałem, że zespół jest wysokiej jakości i że jesteśmy zadowoleni z poziomu jego pracy – mówił dalej.

− Ważne jest, aby Ci, którzy są z nami, również pokazali, że mogą pomóc zespołowi - oni udowodnili to w imponujący sposób – podsumował Hansi Flick.

Niemiecka reprezentacja narodowa do akcji wkracza już w najbliższą sobotę, kiedy to na Puskas Arena w Budapeszcie, podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się w ramach Ligi Narodów UEFA z drużyną narodową Węgrów.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)09.06.2022 18:07
Dokładnie, dla mnie jest to oczywistość!!
09.06.2022 11:34
Jest to oczywistość i tylko kontuzja mogłaby to zmienić.
09.06.2022 09:38
To niemal pytanie retoryczne. Nie wiem, jaki kataklizm musiałby się wydarzyć.
09.06.2022 09:23
Musiała też będzie pewniakiem. A jak Wirtz wyzdrowieje to też będzie pewniakiem.