DieRoten.pl

Nie dalej jak cztery dni temu, klub ze stolicy Bawarii pokonał na wyjeździe w ramach dwudziestej kolejki niemieckiej Bundesligi drużynę Herthy BSC.

reklama

Koniec końców pojedynek na Stadionie Olimpijskim zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem „Bawarczyków”, którzy pokonali swoich rywali ze stolicy Niemiec 4:1.

Niewykluczone, że wynik byłby wyższy (Bayern oddał 19 celnych strzałów), ale monachijczycy mieli niemały problem ze skutecznością. Zauważył to Joshua Kimmich, który podczas wywiadu dla „DAZN”, odniósł się również do przebiegu meczu oraz nieuznanej bramki Leroya Sane na 5:1.

− Naprawdę fajnie jest wrócić na boisko. Kontrolowaliśmy grę. Mogliśmy wygrać wyżej - może potrzeba nam trochę więcej treningu strzeleckiego. W poprzednich meczach nie radziliśmy sobie tak dobrze z kontrpressingiem. Tym razem było już lepiej – powiedział Kimmich.

− Kiedy byliśmy już w szatni, to zbeształem go, że nie strzelił na 5:1. Oczywiście w formie żartu. Najważniejsze, jeśli znowu strzeli bramkę w innym meczu, która da nam prowadzenie – mówił dalej.

− Potrzebujemy takich meczów częściej, ponieważ w niektórych spotkaniach byliśmy zbyt niekonsekwentni. Jesteśmy na dobrej drodze i musimy nadal – podsumował Joshua Kimmich.

Warto wspomnieć, że „Bawarczycy” po rozegraniu 20 kolejek, zdobyli już w tym sezonie 65 bramek, co jest absolutnym rekordem w historii Bundesligi. Jeśli Bayern utrzyma obecne tempo, to może zakończyć kampanię ligową 2021/22 nawet z około 110 zdobytymi golami!

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama29.01.2022 14:49
Ważne, że na spokojnie zrobiliśmy swoje.
26.01.2022 18:09
Mogło być wyżej ale nie ma co narzekać. Zwycięstwo i tak bardzo okazałe:)
26.01.2022 11:30
Muszą poprawić skuteczność i koncentrację gdyż w LM będzie co najwyżej kilka okazji w meczu i trzeba wykorzystywać co najmniej 50 %
26.01.2022 08:54
Super jeśli uda utrzymać się takie tempo strzelania bramek i tym samym ustanowić nowy rekord.
26.01.2022 08:51
Nie ma drugiego takiego klubu który miałby taki głód bramek. Ktoś ogląda mecze Hoffenheim? Richards gra? Jak mu idzie?
26.01.2022 08:49
I ma rację, mogliśmy i powinniśmy. Pod koniec meczu to wyglądało jak pokazówka z amatorami. Gorzej, że jak nie przepracujemy w takich meczach koncentracji do samego końca, to pierwszy poważny przeciwnik w LM sprawi nam nie lada kłopoty. Za Guardioli było to samo - liga wygrana w marcu, relaks, a potem Atletico/Real i do widzenia.