Kimmich: Byliśmy niedbali i popełaniliśmy błędy

Po serii siedmiu zwycięstw z rzędu, zespół prowadzony przez Niko Kovaca zanotował kolejną serię, lecz z całą pewnością nie napawa ona nikogo w Monachium dumą...

Wszystko zaczęło się 25 września, czyli ponad tydzień temu, kiedy to „Bawarczycy” zremisowali 1:1 z Augsburgiem na Allianz Arenie. Początkowo rozeszło się po kościach, ale kolejna wpadka (tym razem porażka 0:2 z Herthą) sprawiła, że zaczęto mówić o kryzysie.

Wczorajszego wieczoru mistrzowie Niemiec zanotowali kolejną „wpadkę”, albowiem Manuel Neuer i spółka zremisowali u siebie z Ajaxem Amsterdam 1:1 w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po meczu w rozmowie dla „FCB.tv” na temat spotkania wypowiedział się m. in. Joshua Kimmich.

Wykorzystaliśmy naszą pierwszą okazję bramkową i szybko objęliśmy prowadzenie, tak jak zresztą tego chcieliśmy. Niestety zaraz potem straciliśmy koncentrację, byliśmy niedbali i popełnialiśmy błędy – zauważył młody Niemiec.

− W wyniku tego wszystkiego pozwoliliśmy naszym rywalom wejść w mecz i daliśmy im kopa do gry. Wtedy przekonaliśmy się, że bardzo dobrze grają w piłkę – podsumował Joshua Kimmich.

Przed kamerami oficjalnej telewizji Bayernu Monachium na temat zremisowanego meczu wypowiedział się także kapitan i bohater starcia z Holendrami, czyli Manuel Neuer, który zdaniem Onany jest najlepszym golkiperem w historii futbolu.

Pierwsze 15 minut i ostatnie 20 były w miarę przyzwoite, graliśmy wysokim pressingiem, ale zawiedliśmy i nie utrzymaliśmy swojego tempa przez całe 90 minut. Nie mam pojęcia dlaczego po 15 minutach zostaliśmy wybici ze swojego rytmu – przyznał Manu dla „FCB.tv”.

Źródło: FCB.tv