DieRoten.pl

Kilka słów Tymo jego sytuacji w FCB

12.08.2009, 16:30:00

Kto mógł przypuszczać, że jednego z najlepszych defensywnych pomocników w Europie Anatolija Tymoszczuka , trener FC Bayern od razu posadzi na ławce rezerwowych. Jednak przed towarzyskim spotkaniem Ukrainy z Turcją "Tolik" nie narzekał na trenera, a zapewniał, iż postara się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie bawarskiej drużyny.Tymoszczuk: "Podczas przygotowań do sezonu van Gaal wystawiał mnie na różnych pozycjach, nawet na prawej flance. Dyskutowałem z nim o tym i przekonywałem go, że najbardziej komfortowo czuję się na pozycji defensywnego pomocnika."

Pytanie: Prasa pisze, że wspólnego języka z trenerem nie znalazłeś. Czy to prawda?

"Osądźcie sami. W pierwszej kolejce Bundesligi nie grałem od pierwszych minut. Dobrze, że chociaż zdążyłem zadebiutować. Zobaczymy co będzie dalej. Oczywiście rola rezerwowego mi nie odpowiada. Staram się na treningach, daję z siebie wszystko, ale i tak ostateczna decyzja należy do trenera."

Pytanie: Niepokoi Cię to?

"Oczywiście. Każdego zawodnika niepokoi taka sytuacja. Muszę przez to przejść z wysoko podniesioną głową. Teraz muszę jeszcze więcej trenować i wykorzystywać szanse, które mam nadzieję, że się pojawią."

Kontuzja van Bommela jest taką szansą?

"Nie można się z tego cieszyć. Nawet nie cieszę się, gdy w drużynie rywali pojawiają się kontuzje. Zamierzam wywalczyć sobie miejsce w składzie przede wszystkim wielką pracą na treningach i dobrymi występami w oficjalnych meczach. Natomiast, jeśli chodzi o van Bommela, to rozmawiałem z nim przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji. Życzyłem mu szybkiego powrotu do zdrowia."

Jakie są stosunki między Wami?

"Mam normalne kontakty z wszystkimi piłkarzami Bayernu. Jeśli czegoś potrzebuję, to zwracam się z pomocą zarówno do Marka, jak i do innych zawodników. Jedynie z trenerem mam niewielki kontakt. Owszem, dyskutujemy podczas teoretycznych i praktycznych zajęć, ale są to jedyne nasze rozmowy."

Czy zauważyłeś, że w drużynie Bayernu preferują Holendrów?

"Aż tak dużo Holendrów u nas nie gra, ale można zauważyć, że van Gaal swoich rodaków obdarza większym zaufaniem."

Źródło: football.ua

Tłumaczenie: Wojtas22

źródło:
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)

reklamaBrak komentarzy!

reklama