DieRoten.pl

Kiedy Bayern pozyska Sane? Brazzo: Nie jest opcją na zimę

12.01.2020, 02:18:04
FotoOlimpik

W dzisiejszym wydaniu "Bild am Sonntag" znajdziemy obszerny wywiad z dyrektorem sportowym Bayernu Monachium, który odniósł się do wielu kwestii związanych z FCB.

Jednym z tematów, który został poruszony w rozmowie z dziennikarzem, jak zresztą można było się spodziewać − były transfery. Salihamidzic odniósł się po raz kolejny do słów Flicka, który kilkukrotnie apelował już o wzmocnienia w zimowym okienku transferowym.

"Brazzo" dał do zrozumienia, że 54-latek posiada pełne poparcie ze strony klubu, jednakże zakupy zimą nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza że rynek w tym okresie jest bardzo mały. W dalszej części rozmowy Bośniak zapytany o termin pozyskania Sane oznajmił, iż skrzydłowy City nie jest opcją na to okienko.

Ponadto poruszono także kwestie przyszłości Flicka, Nuebela oraz Manuela Neuera. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia dyrektor sportowy Bayernu Monachium, to fragmenty jego wypowiedzi znajdziecie poniżej.

Hasan Salihamidzic na temat:

...apelów Flicka o transfery:

"...Hansi posiada nasze pełne poparcie, ale transfery zależą od dwóch czynników. Pierwszym z nich są finanse i co najważniejsze jakość zawodnika. Niełatwo jest racjonalnie wzmocnić nasz zespół. Ponadto rynek zimowy jest mały."

...terminu transferu Sane:

"...Leroy nie jest opcją na zimowe okienko transferowe."

...słów Flicka o ryzyku niespełnienia celów w związku z sytuacją kadrową:

"...Nie, nie sądzę, że cele na ten sezon są zagrożone z powodu sytuacji kadrowej. Znajdujemy się w okresie, gdzie wielu naszych zawodników jest kontuzjowanych, czego też nie lubi żaden trener. W takich fazach musisz przezwyciężyć to razem i rozważyć co jest najlepsze."

...młodych piłkarzy jako potencjalne rozwiązanie:

"...Często istnieją rozwiązania, o których nawet nie myślałeś, jak na przykład rzucenie młodych piłkarzy na głęboką wodę lub nagła zmiana pozycji, która nie była zakładana. Transfer też jest rozwiązaniem. Musimy poczekać i zobaczyć co będzie."

...przyszłości Flicka:

"...Dopiero co przedłużyliśmy z nim współpracę jako trener na pół roku. To dość oczywiste, że robimy najlepsze co możemy, aby go wspierać."

...możliwych problemów z Nuerem po transferze Nuebela:

"...Nie, Manuel jest naszym numerem jeden. To nasz światowy bramkarz, nasz mistrz Świata i kapitan!"

...Alexa Nuebela:

"...Dla mnie Alexander jest najlepszym bramkarzem młodego pokolenia. To chłopak z wielkim charakterem i dobrą mentalnością. Z Manu i Alexem jesteśmy ustawieni na kolejną dekadę. Inne wielkie kluby wydają po 60,70 czy 80 milionów euro na bramkarzy. My go pozyskaliśmy za darmo."

...rzekomej klauzuli gwarantującej Nuebelowi spotkania:

"...Nigdy nie rozmawiamy o kontraktach. Alexander wie, że Manuel to nasz numer jeden. Powiedział nam, że rozumie to i nie ma z tym problemów."

...planowania przyszłości Bayernu:

"...Naszym celem jest organizowanie teraźniejszości oraz jednoczesne planowanie przyszłości Bayernu. Zawsze staramy się pozyskać nowych graczy i zoptymalizować skład, tak abyśmy mieli szansę wygrać Ligę Mistrzów także. Moim zdaniem jesteśmy na bardzo dobrej drodze."

...krytyki:

"...Nigdy nie brałem sobie tego do serca. Jestem całkiem odporny na to. Kiedy idziesz do Bayernu i musisz brać na siebie odpowiedzialność, to nie możesz się przejmować krytyką."

źródło: Bild am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama12.01.2020 19:59
Sane w lecie będzie nasz, jestem tego pewny.
12.01.2020 17:46
Może też zapowiadać się że Sane nie trafi do nas w ogóle.
12.01.2020 17:15
Nie ma teraz potrzeby brać Sane. Zanim się wyleczy i wróci do formy, runda rewanżowa będzie się kończyła.
12.01.2020 13:35
", ale transfery zależą od dwóch czynników. Pierwszym z nich są finanse" - jeśli chodzi o środki na dokonywanie transferów no to chyba bez przesady, nie powinno być żadnych problemów, aby jakiegoś teraz dokonać.

"...Nie, nie sądzę, że cele na ten sezon są zagrożone z powodu sytuacji kadrowej." - jeżeli chcemy otwarcie mówić o zwyciężeniu w rozgrywkach poza krajowym podwórkiem to z całym szacunkiem, ale są zagrożone. Chyba, że walczymy tylko o mistrzostwo i puchar.

"Inne wielkie kluby wydają po 60,70 czy 80 milionów euro na bramkarzy. My go pozyskaliśmy za darmo." - w takim razie możemy to wykorzystać i za te pieniądze, lub chociaż ich część, dokonać wzmocnień na innych pozycjach.
12.01.2020 12:08
Dla chcącego nic trudnego. Salihamidzić będzie się wykręcał jako może od transferów, bo ich robienie kiepsko mu wychodzi.

Skandaliczne posunięcia zarządu na rynku transferowym, doborze trenera i dyrektora sportowego wychodzą teraz nam bokiem.

Widzę dwie opcje. Albo zarząd jest kompletnie beznadziejny i należy go całkowicie wymienić, albo celowo wiedzą, że nic nie ugramy w tym sezonie i planują rewolucję w lato. Nie zmienia to faktu, że obie opcje nie powinny się wydarzyć.
12.01.2020 11:27
Hm, wcześniej było jakoś inaczej. Raz dwa po cichu i transfer był A teraz obawiają się tego jak diabeł święconej wody, wystarczy spojrzeć na ostatni mecz ligowy i gołym okiem było widać jakie mamy braki w składzie...ławka pełna młodych zawodników gdzie jeszcze nie są gotowi na wielkie granie:/
12.01.2020 11:25
Żaden inny klub chcący wygrać LM miesiąc przed zakończeniem rundy jesiennej i na początku rundy wiosennej nie jest w takiej głębokiej studni jak my... Kontuzjowani mieli prócz Suele mieli być w Doha zamiast tego opuszczą dwa pierwsze mecze, a jeszcze do tej grupy dołączył Gnabry. Gdyby była możliwość dałbym Daviesa na skrzydło, ale brakuje przynajmniej jednego obrońcy... I pomyśleć, że nie pomyśleliśmy o Eriksenie, Lobotce czy Demme nawet ten ostatni ma zbliżone pozycje do Martineza gdzie może grać. Składając drużynę tylko z okazji LM nie wygramy lub piłkarzy, którzy trafiają w wyniku z zachcianki dyrektora, a trener nie widzi go w koncepcji. Tak mi się zdaje, że taka sytuacja jest z Singhem, Arpem czy Cuisance.
12.01.2020 11:03
@vivi Brazzo jest już w zarządzie wiec jeszcze długie lata będzie w Bayernie.
12.01.2020 10:22
"Często istnieją rozwiązania, o których nawet nie myślałeś, jak na przykład rzucenie młodych piłkarzy na głęboką wodę..."

Wczoraj przekonaliśmy się, że głęboka woda w postaci drugoligowca nas wciągnęła. Także nie wiem czy łatanie transferów młodymi graczami to aby na pewno dobry pomysł.
12.01.2020 09:37
Może lepsze pytanie kiedy wywali Bayern Brazzo ? to będzie najlepsze rozwiązanie
12.01.2020 08:13
Zdążymy przed zakończeniem jego kariery ? :P

reklama