DieRoten.pl

Nie dalej jak dziś przed południem otrzymaliśmy dość niepokojące informacje − kontuzji kolana we wczorajszym meczu ligowym z Andorą doznał Robert Lewandowski.

Z informacji opublikowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej wynika, że Polak doznał urazu więzadła bocznego w prawym kolanie i czeka go około 5-10 dni przerwy. Co więcej według kilku polskich dziennikarzy kontuzja jest rzekomo poważniejsza i 32-latka może czekać nawet miesiąc przerwy.

Niemniej jednak informacjom tym błyskawicznie zaprzeczył prezes PZPN, czyli Zbigniew Boniek oraz rzecznik prasowy PZPN − Jakub Kwiatkowski.

Póki co nie wiadomo tak naprawdę jak długo będzie pauzował Lewandowski. Jak donosi magazyn „Kicker”, nie ma jeszcze 100% pewności, że napastnik FCB nie zagra w najbliższym meczu ligowym z RB Lipsk, który odbędzie się w sobotę 3 kwietnia o 18:30.

Odpowiedź na to pytanie pojawi się po badaniach, które Robert przejdzie jeszcze w Monachium (dziś wrócił do klubu). Gdyby jednak „Lewy” opuścił bój z „Bykami”, to według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła w grę mogą wchodzić dwa scenariusze na zastąpienie polskiego snajpera.

Wariant I − Eric Maxim Choupo-Moting

Pierwszym wyborem jest Eric Maxim Choupo-Moting, który został ściągnięty na Allianz Arenę jako alternatywa dla Lewandowskiego. Wiele będzie zależeć jednak od ustawienia Flicka. Pewnym jest, że Kameruńczyk nigdy nie narzeka na swoją rolę rezerwowego i gotów jest oddać się na potrzeby zespołu, kiedy tylko wymaga tego sytuacja.

Wariant II − Duet Mueller & Gnabry

Drugi scenariusz zakłada, że na skrzydłach zagraliby Coman i Sane, podczas gdy w ataku duet Mueller i Gnabry mógłby płynnie wymieniać się pozycjami i uzupełniać wzajemnie. Serge grał ostatnio w ataku niemieckiej reprezentacji i radził sobie dobrze, co powinno być korzystne. Z drugiej strony Thomas jest absolutnie uniwersalnym i elastycznym graczem, dla którego nie ma zadań niemożliwych do wykonania.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama30.03.2021 15:31
Czupo ?bez jaj... Tylko Serge.
30.03.2021 11:22
Czy bez Lewego, czy z Lewym - musimy dac sobie radę z Lipskiem.
29.03.2021 23:29
Prasa tu akurat ma najmniej do gadania a ten artykuł to dla tych co lubią czytać takie felietony. Po pierwsze to czy Robert zagra to się dopiero okaże w piątek lub sobotę, a jeśli nie będzie gotowy to trener z pewnością już rozwiązania ma!!
29.03.2021 22:46
Wariant drugi bardziej realny ;)
29.03.2021 19:44
Zagra albo nie zagra. Ah ci pseudodziennikarze z Bilda.
29.03.2021 19:00
Powiem szczerze, że trochę się boję o następną kolejkę....nie dość że gramy bez najlepszego snajpera to dodatkowo w Lipsku....na Bundes lepiej wariant II ale na UCL zdecydowanie war. I
Wracaj szybko do zdrowia Robert!
#MiaSanMia
29.03.2021 18:40
Jeśli już do tego dojdzie to ja byłbym za wariantem I. Grać swoje w sprawdzonym ustawieniu i nie kombinować i nie zmieniać.
29.03.2021 18:39
Z Lipskiem można nie grać na 100% bo po to jest ta przewaga 4pkt, na taką okazję, czyli powrót piłkarzy z kadr i ewentualne mikro kontuzje. Z PSG, gramy to co w Lizbonie. Jak Lewy ma mieć jakąś wątpliwość co do pierwszego meczu, niech nawet nie pojawia się na ławce. Rekord jak ma pobić to go pobije.
29.03.2021 18:30
https://www.onet.pl/sport/onetsport/anglia-polska-lewandowski-wroci-na-lige-mistrzow-z-psg-eliminacje-ms-2022/1vrf31r,d87b6cc4

Wiadomo kiedy Robert przejdzie te badania? Jak znajdzie się na ławce w meczu z RB to już będzie dobrze.
29.03.2021 18:28
Jak Boniek gada, że zagra... to mi śmierdzi ten cały "załatwiony" wyjazd i powrót do Niemiec po meczu z Anglią. W Niemczech nie certolą się jak u nas, że na lewo można. A tak remis z Węgrami, słaba gra ogólnie.
Z Anglią wpierdziel będzie i tak max baraże wyciągniemy z tych eliminacji. Lewy walczy o ZP, a taka kompromitacja na Wembley może mu tylko zaszkodzić.
Nie zdziwię się jak Piątka nie będzie w klubie nawet na ławce, po powrocie, bo "ZAŁATWIone".
29.03.2021 18:06
Na PSG Chupo...koles bedzie podbudowany, zna Paryzan dobrze...