DieRoten.pl

Dzisiejszego ranka gościem specjalnym w popularnym w całych Niemczech programie „Doppelpass” był prezes Bayernu Monachium, czyli Karl-Heinz Rummenigge.

W trakcie programu padło wiele istotnych pytań między innymi o przyszłość Jerome'a Boatenga, którego umowa wygasa pod koniec czerwca 2021 roku.

Ponadto Karl-Heinz Rummenigge odniósł się do Davida Alaby, którego temat przedłużenia umowy ciągnął się przez wiele miesięcy, po czym koniec końców mistrzowie Niemiec postanowili wycofać ofertę dla austriackiego defensora FCB.

W drugiej części tego sezonu zasiądziemy do rozmów z Jeromem. Boateng rozgrywa dobry sezon − powiedział Rummenigge.

− Naszym celem zawsze było przedłużenie umowy z Alabą. Potem ustaliliśmy ostateczny termin. Ale ta oferta nie została przyjęta, wtedy Herbert Hainer oświadczył, że to nie wchodzi w grę. Moim zdaniem oferta, którą mu przedstawiliśmy była bardzo honorowa − mówił dalej.

− Od 1.01 będzie mógł podpisać umowę z nowym klubem. Wykonaliśmy wiele kroków w stronę jego agenta i ojca. Bayern wyłożył na stół wszystko, co było możliwe. Nie wiem, czy jeszcze wznowimy rozmowy − kontynuował prezes FCB.

W tej samej rozmowie Karl-Heinz Rummenigge zdradził również, że pewnego dnia zjawił się u niego Hansi Flick i zespół z prośba, aby ten zdołał nakłonić Gianniego Infantino do zorganizowania Klubowych Mistrzostw Świata w tym sezonie.

Zespół chce wygrać szósty tytuł. Drużyna i Hansi przyszli do mnie, po czym poprosili, abym skontaktował się z prezydentem FIFA ws. organizacji Klubowych Mistrzostw Świata. Nie lecimy tam, aby zarobić pieniądze - chcemy wygrać kolejny tytuł − podsumował Rummenigge.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama20.12.2020 22:50
ja bym wolał jednak jasną deklarację, że absolutnie nie wznowimy już rozmów z Davidem.
20.12.2020 18:57
O wszystko Kalle musi dbać. Gdyby nie on nie Robert czy Manu nie dostali by nagrody, gdyby nie Kalle nie było klubowych mistrzostwa ŚWIATA!! Czy gdyby Real miał taki sezon jak teraz Bayern też trzeba by było się prosić o te nagrody!!
20.12.2020 16:14
To ze Alaba odchodzi jest praktycznie pewne od dawna. Zwyczajnie znudziło mu się tu i dlatego postawił zaporowe warunki. Jednak jeśli miałby zostać tylko dla nich, byłoby to bez sensu. Nie ma już chemii pomiędzy nim a klubem. Niech idzie do tego Realu. Najlepsze lata dawno za nim. Trzeba jednak zadbać o zastępstwo
20.12.2020 14:49
Alaba idź do wieczystej krakow
20.12.2020 14:31
Tak jak Thiago grał do końca to i Alaba będzie, w Bayernie nie będą bawić się w takie gierki.
20.12.2020 13:18
Czyli Alaba najprawdopodobniej odchodzi. Żeby Hansi Go posadził na ławie to było by dobrze