DieRoten.pl

Kalle: Możemy być bardzo zadowoleni z naszych wzmocnień

25.09.2019, 15:42:39
FotoOlimpik

Biorąc pod uwagę letnie okienko transferowe, to klub ze stolicy Bawarii tego lata opuściło sześciu piłkarzy oraz taka sama liczba zawodników przybyła na ich miejsce.

Wśród pozyskanych przez klub ze stolicy Bawarii zawodników można wyróżnić oczywiście takie nazwiska jak Benjamin PavardLucas HernandezMickael CuisanceIvan PerisicPhilippe Coutinho oraz Fiete Arp.

Ostatnio w urodzinowym wywiadzie na temat dokonanych wzmocnień wypowiedział się Karl-Heinz Rummenigge, który jak wiemy obchodzi dziś 64. urodziny. Prezes Bayernu jest przekonany, że Coutinho wespół z Lewandowskim stworzą idealny duet, który z korzyścią będzie funkcjonował na korzyść zespołu.

Ponadto "Kalle" poruszył kwestię kondycji finansowej Bayernu czy swoich planów po odejściu z FCB. Jeśli ciekawi Was, co jeszcze miał do powiedzenia Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

…planów na urodzinowy dzień:

„…Rankiem będę w swoim biurze. Popołudniu odwiedzi nas ECA, po czym razem udamy się wieczorem na Oktoberfest. Zaraz po mojej rezygnacji z pozycji w ECA, zaprosiłem swoich kolegów na Oktoberfest, co im się spodobało, dlatego też chcieli ponownie nas odwiedzić. Dziś zwłaszcza jest idealny dzień ku temu.”

…wniosków po początku sezonu:

„…Wygraliśmy 5 z 7 spotkań i po bardzo dobrym meczu zremisowaliśmy w Lipsku. Tylko ten wynik z Herthą był nieco bolesny dla nas. Gdybyśmy go wygrali, to teraz bylibyśmy liderami. Mimo wszystko możemy być bardzo zadowoleni z tego początku i musimy się upewnić, aby uzyskać maksimum w kolejnych meczach. Jeśli tego dokonamy, to możemy szybko odzyskać fotel lidera, co też jest naszym celem.”

…meczu z Tottenhamem:

„…Tak, są dwa powody ku temu, aby uważać, że będzie to nasz pierwszy poważny test. Po pierwsze w poprzedniej edycji grali w finale i po drugie trzeba to przyznać, że Premier League jest mocniejsza niż Bundesliga na ten moment. Potrzebujemy dobrego występu w Londynie. Nie mogę doczekać się tego meczu. Mają wspaniały stadion. To moja pierwsza wizyta tam, ale Londyn zawsze był wart podróży.”

…dokonanych transferów:

„…Ribery i Robben byli najważniejszymi dla nas piłkarzami, ale nie możemy również zapominać o innych, którzy przyczynili się do zdobycia przez nas dubletu. Możemy być bardzo zadowoleni z naszego biznesu transferowego i nowych wzmocnień.”

…Coutinho i reszty pozyskanych graczy:

„…Philippe Coutinho odznacza się światowej klasy kalibrem. Robi różnicę na boisku i znalazł perfekcyjnego partnera w osobie Lewandowskiego. Możemy wiele oczekiwać od tej dwójki w przyszłości. Ivan Perisc również spełnił wszelkie oczekiwania, podobnie jak dwóch mistrzów Świata, których pozyskaliśmy. Bardzo lubię Benjamina, ponieważ to bardzo dobry piłkarz i nowoczesny człowiek. Lucas był naszym najdroższym transferem w historii. Moim zdaniem najlepsze dopiero przed nim. Nie możemy zapominać, że wrócił dopiero co po poważnej kontuzji i 5-miesięcznej przerwie. Potem mamy Cuisance’a i Arpa, czyli dwa obiecujące talenty.”

…stanu ekonomicznego FCB:

„…Jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością od 17 lat i wierzę, że możemy być bardzo zadowoleni z naszych postępów. Od pierwszego dnia naszym celem było stałe zwiększanie zarówno obrotów, jak i zysków, a do tej pory zawsze nam się to udawało. Za poprzedni sezon uzyskaliśmy obroty w wysokości 750 mln euro oraz wysoki zysk. To ważne i pokazuje, że chociaż Bayern odnosi sukcesy sportowe, to jednak nadal jest zarządzany w niezwykle poważny i solidny sposób. Muszę powiedzieć, że jestem raczej dumny z tego, że jesteśmy ciągle w najlepszej kondycji finansowej.”

…planów po odejściu z klubu:

„…Na całe szczęście nadal jestem sprawny i zdrowy. Zawsze kochałem tę pracę, ale zawsze byłem typem osoby, która zdawała sobie sprawę, że pewnego dnia trzeba będzie przekazać władzę młodszym. Jako zawodnik bardziej mnie to martwiło, gdyż nie wiedziałem, co będę robił po zakończeniu kariery. Mam wspaniałą rodzinę i bardzo przyjemne życie. Kiedy odejdę, to z pewnością będę nadal śledził futbol, a zwłaszcza Bayern – będę za nich cały czas trzymał kciuki.”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama06.10.2019 15:17
Mogły być zdecydowanie większe te wzmocnienia,.
26.09.2019 11:14
Brak skrzydłowych jeszcze odbije się czkawką. Wzmocnienia w obronie wyglądają na ok. Dobrze że przynajmniej Perisić odciąży Comana/Gnabry'ego, że jest Coutinho. Czas pokaze, czy ten sezon będzie lepszy niż poprzedni, ale może tak być.
26.09.2019 08:55
Na chwile obecną to trafili z transferami. Zobaczymy czy przeniesie się to na sukcesy sportowe. O ekonomii nie ma co pisać, bo pod tym względem jesteśmy najlepsi.
25.09.2019 21:51
Mamy aż trzech skrzydłowych, więc faktycznie.
25.09.2019 21:48
Zobaczymy jakie odniesiemy sukcesy dzięki wzmocnieniom
25.09.2019 19:43
Nie ma co narzekać. To czy transfery były trafne ocenimy w maju. Pod względem zarządzania, wielki szacun!!
25.09.2019 18:02
Nie powiedział bym, że to są wzmocnienia w100 % trafne :) FCBM!
25.09.2019 17:20
Taa oni wiecznie zadowoleni z siebie. Mogliby być gdyby sprowadzili dwóch skrzydłowych do pierwszego składu w tym jednego Sane.
25.09.2019 15:58
No niby dokonaliśmy solidnych wzmocnień, ale należy pamiętać, że dwóch piłkarzy z owych wzmocnień to wypożyczeni zawodnicy, których jeśli nie wykupimy to od nas odejdą.
Tak więc problem z brakami w drużynie nadal jest, ale póki co teoretycznie go nie ma. Jednak póki co żyjmy tym sezonem, bo mam wrażenie, że możemy w nim sporo ugrać.

reklama