DieRoten.pl

Kahn: Rozwój Nuebela jest imponujący

15.11.2019, 09:40:08
FotoOlimpik

Jeśli spojrzymy na wszystkie kluby w niemieckiej Bundeslidze, to możemy w nich wyróżnić wielu młodych i równie utalentowanych bramkarzy, którzy budzą coraz to większe zainteresowanie w Europie.

Jednym z takich golkiperów jest między innymi Alexander Nuebel, który jak doskonale wiemy od miesięcy łączony jest z transferem na Allianz Arenę (niedawno pisano, że przenosiny 23-latka do Monachium są już niemalże przesądzone).

Mimo swojego młodego wieku bramkarz Schalke prezentuje bardzo wysoki i stały poziom i co więcej pełni rolę kapitana w zespole S04. Pod wielkim wrażeniem wychowanka SC Paderborn jest Oliver Kahn, który w ostatnim wywiadzie dla „Kickera” nie szczędził pochwał pod adresem Alexa, wskazując chociażby na jego imponujący rozwój.

− Rozwój Nuebela przebiega bardzo szybko i imponująco. Nie tylko gra na topowym poziomie, ale i jest kapitanem Schalke w wieku 23 lat. Moim zdaniem to ważne, aby w tak młodym wieku doświadczyć czym jest odpowiedzialność – powiedział Kahn.

− Obydwie te rzeczy, osiąganie dobrych wyników i wcielanie się w rolę kapitana, stanowią prawdziwe wyzwanie dla młodych piłkarzy – mówił dalej.

Choć Alexander Nuebel już w tak młodym wieku prezentuje bardzo wysoki poziom gry, to Oliver w dalszym ciągu jest przekonany, że dla obecnego golkipera kadra narodowa Niemiec jest jeszcze zbyt wczesnym krokiem, zwłaszcza mając na uwadze grających nadal Neuera oraz ter Stegena.

− Patrząc w przyszłość, Alex ma jakość, aby w przyszłości zostać numerem jeden w kadrze, ale na ten moment posiadamy absolutną elitę w osobach doświadczonych i światowej klasy bramkarzy jak Neuer i ter Stegen – podsumował legendarny „Tytan”.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama15.11.2019 20:06
Myślę, że jest już nasz. Skoro nawet Kahn to mówi, to znaczy, że musi coś w tym być. Wybitny bramkarz w końcu.
15.11.2019 11:47
Zobaczycie, Kahn go sprowadzi o ile już nie jest coś podpisane.

reklama