Inter bez top gwiazd w Monachium. Remis FCII

W nadchodzący wtorek (05.08) w meczu na Allianz Arena o ‘Puchar Franza Beckenbauera’, pomiędzy Mistrzem Niemiec, Bayernem Monachium, a Mistrzem Włoch, Interem Mediolan, włoski klub będzie musiał zrezygnować z kilku gwiazd. „Na nasze nieszczęście w osobach Waltera Samuela, Ivana Cordoby, Cristiana Chivu i Zlatana Ibrahimovica brakuje nam jeszcze czterech czołowych graczy.

Pracujemy jednak nad tym, aby być w formie pod koniec sierpnia, na start Serie A.”, powiedział trener Interu, Jose Mourinho w wywiadzie z portalem internetowym niemieckiego mistrza. Jednak w FC Bayernie także zabraknie kilku zawodników. Będą to na pewno olimpijczycy, Jose Sosa i Breno oraz kontuzjowani Franck Ribery, Luca Toni, Tim Borowski,a także Hans Jorg Butt.

Mecz o ‘Puchar Franza Beckenbauera’ będzie ostatnim testem dla Bawarczyków przed pierwszy meczem nowego sezonu, 10. sierpnia w DFB-Pokal przeciwko Rot-Weiß Erfurt.

Źródło: merkur-online.de

Mecz z Interem ‘na żywo’

Publiczna niemiecka stacja telewizyjna, ZDF, pokaże w nadchodzący wtorek ‘na żywo’ od godziny 20:15 mecz o ‘Puchar Franza Beckenbauera’, w którym zmierzą się rekordowy Mistrz Niemiec, Bayern Monachium, z szesnastokrotnym Mistrzem Włoch, Interem Mediolan.

Źródło: bundesliga.de

FC Bayern II remisuje z Wuppertaler SV

Świetny start sezonu dla drugiej drużyny FC Bayernu. Tydzień po zwycięstwie przeciw 1.FC Union Berlin, zespół trenera Hermanna Gerlanda zremisował w sobotę 2:2 mecz z Wuppertaler SV i zajmuje obecnie trzecie miejsce w nowo utworzonej 3. Lidze.

Przed 6.281 widzami na ‘Stadionie przy Zoo’ pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Dopiero w 51 minucie meczu gola z rzutu karnego zdobył Marcel Reichwein i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Deniz Yilmaz (55.) i Mehmet Ekici (69./rzut karny) wypracowli korzystny wynik dla Monachijczyków, ale tylko na krótki okres czasu, bowiem już w 73. minucie Tobias Damm zdobył bramkę i ten ciekawy mecz zakończył się remisem 2:2.

Wuppertaler SV - FC Bayern II  2:2 (0:0)