Hoffenheim zatrzymuje Bayern - FCB 3:3 TSG

Piłkarze Bayernu Monachium jedynie zremisowali z TSG Hoffenheim w spotkaniu poprzedzającym wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Manchesterem United.

71 tysięcy widzów oglądało dzisiejsze zmagania obu drużyn na Allianz Arena. Ku zdziwieniu wielu to drużyna gości jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Bramkę dla Wieśniaków po bardzo dobrej kontrze zdobył Modeste. Bawarczycy wyraźnie podrażnieni szybko doszli do głosu i na trafienie Francuza odpowiedzieli aż trzema golami: Pizarro, Shaqiri, Pizarro. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Sejad Salihović, który popisał się wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej części spotkania mogliśmy obejrzeć "zaledwie" jedną bramkę. 15 minut przed końcem zawodów do wyrównania zdołał doprowadzić Firmino. Idealną sytuację do zdobycia gola miał w końcówce meczu Arjen Robben, ale Holender w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Aż siedem zmian w składzie

Pep Guardiola w spotkaniu z Hoffenheim postawił na rotacje. Jedynie czterech zawodników pozostało w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Herthą BSC: Rafinha, Dante, Goetze, Schweinsteiger.

FC Bayern 3:3 TSG 1899 Hoffenheim

FC Bayern: Starke - Rafinha, Dante, van Buyten, Contento - Schweinsteiger - Shaqiri, Goetze(46.Mandzukić), Thiago(25.Lahm), Ribery(75.Robben) - Pizarro

Ławka: Neuer - Martinez, Mueller, Alaba

TSG 1899 Hoffenheim: Grahl - Johnson, Vestergaard, Strobl, Beck - Volland(89.Karaman), Rudy, Firmino, Polanski, Salihovic(60.Herdling) - Modeste(32.Elyounoussi)

Widzów: 71.000

Bramki: 0-1 Modeste(23), 1-1 Pizarro(31), 2-1 Shaqiri(34), 3-1 Pizarro(40), 3-2 Salihovic(44), 3-3 Firmino(75)

Żółte kartki: Schweinsteiger / Firmino, Vestergaard